Archiwum autora: Marek Klis

Najważniejsze sprawy po zebraniu członków Klubu 19-10-2017 r.

W czwartek 19 października odbyło się zebranie członków DKK GRYF. Jeszcze raz bardzo dziękuję za liczne przybycie. Dyskusja trwała prawie do 21:30 i chciałem teraz podzielić się wnioskami z wszystkimi członkami. 

Na początek informacja, że do zarządu dołączył Jakub Chmiel. Na pewno przyda się jego pomoc w organizacji pracy Klubu. 

Do naszego grona dołączyło też 5 osob: 

Seweryn Misa, Roman Pych, Mariusz Kania,Grzegorz Reguła i Rafał Foryś. Witamy w Klubie ;)

Na dzień 12 listopada planujemy imprezę integracyjną w Stobiernej. O szczegółach poinformuję niebawem. 

Znany jest już termin zawodów XC w Stobiernej. Będzie to 10 czerwca 2018 r. Najbliższe zawody odbędą się w cyklu Podkarpackiej Ligii Rowerowej. Więcej informacji na ten temat np. na stronie: http://mtbmosirdukla.cba.pl/?p=4173

Zmieniamy warunki ubezpieczeń dla członków naszego Klubu. Członkowie podczas głosowania przyjęli zasadę, że za ubezpieczenie płacimy sobie sami, co automatycznie zwiększy możliwość dofinansowania w innych dziedzinach jak np. zakup nowych strojów. Szczegóły odnośnie ubezpieczeń zostaną podane w ciągu 2-3 miesięcy. 

Wszystkich członków zachęcam gorąco do poszukiwania sponsorów. Nie każdy musi iść i prosić o wsparcie. Raczej zależałoby mi na kontakcie do konkretnej osoby w danej firmie. Samą wizytę u potencjalnego sponsora i rozmowy mogą przeprowadzić członkowie zarządu. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej rozpoznawani i jest nadzieja, że będzie łatwiej. 

Wkrótce podam też informacje o firmach i rabatach jakie otrzymamy okazując ważną legitymację DKK GRYF.

Zmiany w Czasówce

Jednak będzie w tegorocznej edycji elektroniczny pomiar czasu. Ciągle jeszcze brakuje na ten cel pieniędzy ale wierzę, że uda się to dopiąć. 

W związku z powyższym jest ważna zmiana w programie zawodów: start przenosimy na godzinę 13:00 i wypuszczamy zawodników co 30 sekund. Biuro zawodów będzie czynne do godziny 12:00 i po tej godzinie nie będzie można się już dopisać do listy startowej! 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację i dokonanie opłat do godziny 12:00. Liczymy na zrozumienie ze strony zawodników. 

Cyklokarpaty w Kamionce

11 edycja Cyklokarpat odbyła się 26 sierpnia w Kamionce. Z pozoru łatwa trasa z małymi przewyższeniami okazała sie dla niektórych dużym wyzwaniem z powodu dużej prędkości i piasków.

Drużynowo zajęliśmy 5 miejsce. 
Indywidualnie zaprezentowaliśmy się tak:
Dystans GIGA

-Piotr Dwojak 16 miejsce OPEN i 5 w GM3

Dystans MEGA

-Adam Gawlik 4 miejsce OPEN i 3 w MM3
-Szymon Kulas 18 miejsce OPEN i 2 w MM1
-Jacek Ciecieręga 22 miejsce OPEN i 4 w MM4
-Gabriel Sowa 51 miejsce OPEN i 12 w MM4
-Kamil Bochenek 83 miejsce OPEN i 8 w MM2

Dystans HOBBY

-Jakub Kulas 15 OPEN i 7 w HM1
-Marek Kulas 35 OPEN i 2 w HM5
-Wacław Stasiowski 45 OPEN i 4 w HM5
-Andrzej Kulas 64 OPEN i 11 w HM4
-Miłosz Panyło 152 OPEN i 6 w HM0
-Konrad Stasiowski 185 OPEN i 8 w HM0

Gratulujemy wszystkim zawodnikom !!!

Galeria ze zdjęciami

Dębicka Czasówka 2017

W tym roku termin Dębickiej Czasówki wyznaczony jest na niedzielę 17 września na godzinę 12:00. Regulamin i szczegóły są na stronie: http://dkkgryf.com/?page_id=1179. Z uwagi na ograniczone środki budżetowe, planujemy sami przeprowadzić pomiar czasu. Robiliśmy to już niejednokrotnie wcześniej i na pewno poradzimy sobie w tej edycji. Uczestnicy wyścigów będą mieć zapewnione parking, WC, smaczny posiłek regeneracyjny, rozrywkę (DJ) oraz inne, planowane atrakcje – jednak więcej informacji o nich podamy dopiero po potwierdzeniu ze strony ew. gości.

Zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie oraz na Facebooku.

Wyniki III Mistrzostw w Stobiernej

III Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w konkurencji XC odbyły się przy pięknej pogodzie (choć prognozy zapowiadały różne scenariusze i każdy z nich zakładał trochę deszczu:). Dopisała liczba startujących zawodników DKK GRYF.

W kategorii wiekowej CH11-13 4 miejsce zajął Michał GAWLIK

5 miejsce Konrad STASIOWSKI

W kategorii wiekowej CH14-16 zwyciężył Miłosz PANYŁO.

 

W kategorii wiekowej M17-19 5 miejsce zajął Dawid SURDEL

W kategorii wiekowej M20-30 2 miejsce Szymon KULAS

 

5 na metę dotarł Piotr DWOJAK

6 był Jakub KULAS

W kategorii wiekowej M31-45 zwyciężył Adam GAWLIK

 

6 miejsce zajął Krzysztof KSIĄŻEK

W kategorii wiekowej M46+ 3 miejsce zajął Jacek CIECIERĘGA,

4 Wacław STASIOWSKI,

5 Marek KULAS,

6 Janusz SZELIGA

Wsparcie i doping zawodnicy zawdzięczają Justynie. Bez jej udziału zapewne nie poszłoby im tak dobrze! Dziękujemy!

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

XC w Stobiernej za nami

III OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU DĘBICKIEGO W KOLARSTWIE GÓRSKIM W KONKURENCJI XC W STOBIERNEJ właśnie przeszły do historii. Moim zdaniem była to impreza całkiem udana. To, że zawody zakończyły się sukcesem organizacyjnym jest zasługą sporej liczby osób, których działalność była oczywista i widoczna lub też wykonywali swoje zadania anonimowo i w ogóle nie zwracali na siebie szczególnej uwagi uczestników. Wszystkim zaangażowanym pragnę serdecznie podziękować za włożony trud i odpowiedzialne podejście. Przy okazji nie mogę pominąć wskazania kilku kluczowych postaci dzisiejszego wydarzenia. Zacznę od ludzi, bez których całe przedsięwzięcie mogłoby zakończyć się fiaskiem. Zacznę od Wojciecha Pasowicza, właściciela firmy Infiniti Bike, który przekazał bardzo dużo cennych nagród dla większości uczestników konkursu. Także szczególne podziękowanie należy się Markowi Nosalowi, współwłaścicielowi firmy Chembud, który był pomysłodawcą konkursu dla szkół oraz jest współfundatorem roweru. Kolejną osobą, której chcę podziękować to Stanisław Cabaj, właściciel firmy MATEO, współfundator nagród pieniężnych dla najlepszych zawodników. Dziękuję firmie ŚNIEŻKA oraz DARCO za ufundowanie zestawów nagród rzeczowych. Każda nagroda cieszy tego, kto ją otrzymuje ale jeszcze bardziej cieszy organizatorów fakt, że mogą ją wręczyć. Wójtowi Gminy Dębica, Staroście naszego Powiatu oraz Burmistrzowi Dębicy należą się podziękowania za udostępnienie środków finansowych oraz pracowników. Po stronie organizacyjnej także są osoby kluczowe, które przyczyniły się do osiągnięcia dzisiejszego sukcesu. Krzysztof Lipczyński, jako doświadczony organizator imprez sportowych zasługuje na najwyższe uznanie. Dziękuję też zaangażowanym w organizację pracownikom Urzędu Gminy, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miejskiego w Dębicy. Dziękuję ekipie DKK GRYF oraz osobom spoza naszego Klubu, które w dniu dzisiejszym poświęciły swój czas na organizację zawodów. Każdy z Was ma swój wkład w dzisiejszy dzień. Jeszcze raz wszystkim Wam DZIĘKUJĘ!

Konkurs dla Szkół Podstawowych

REGULAMIN KONKURSU „WYGRAJ ROWER MTB DLA SWOJEJ SZKOŁY” DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH BIORĄCYCH UDZIAŁ W III OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POWIATU DĘBICKIEGO W KOLARSTWIE GÓRSKIM W KONKURENCJI XC W STOBIERNEJ

  1. CEL KONKURSU
  2. a) popularyzacja amatorskich wyścigów kolarskich oraz różnych, innych form aktywnego wypoczynku na rowerach górskich wśród dzieci, młodzieży i dorosłych,
  3. b) popularyzacja roweru górskiego jako ekologicznego środka transportu i rekreacji,
  4. c) wyłonienie najbardziej zaangażowanej szkoły w organizację wspólnej imprezy sportowej.
  5. TERMIN I MIEJSCE

Konkurs odbędzie się podczas rozgrywania III OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POWIATU DĘBICKIEGO W KOLARSTWIE GÓRSKIM W KONKURENCJI XC W STOBIERNEJ w dniu 18 czerwca 2017 r.

  1. WARUNKI KONKURSU

Dla szkoły podstawowej, która wystawi największą liczbę zawodników podczas wyścigu, który odbędzie się na trasie przeznaczonej dla najmłodszych uczestników III OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POWIATU DĘBICKIEGO W KOLARSTWIE GÓRSKIM W KONKURENCJI XC W STOBIERNEJ przewidziany jest jako nagroda – rower górski widoczny na zdjęciu. W przypadku zgłoszenia się tej samej liczby zawodników z wielu szkół, nagrodę odbierze szkoła wystawiająca zawodników, których suma wieku będzie niższa. Warunkiem zakwalifikowania się zawodnika do konkursu jest ukończenie wyścigu. Dyskwalifikacja lub zejście z trasy wyłącza zawodnika z konkursu. Każdy zgłoszony zawodnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną lub jego wiek i przynależność do szkoły powinien poświadczyć pełnoletni opiekun.

  1. NAGRODA

Nagrodą przewidzianą w konkursie jest rower przedstawiony na poniższym zdjęciu.

Nagroda zostanie przekazana upoważnionemu przedstawicielowi zwycięskiej szkoły.

  1. ORGANIZATORZY I SPONSORZY

Organizatorem konkursu jest:

Dębicki Klub Kolarski „GRYF”

 

Sponsorami konkursu są:

CHEMBUD Dębica

Infiniti bike

Dębicki Klub Kolarski „GRYF”

  1. POZOSTAŁE WARUNKI

Wszystkie pozostałe, niewymienione w niniejszym regulaminie warunki znajdują się w oficjalnym regulaminie III OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POWIATU DĘBICKIEGO W KOLARSTWIE GÓRSKIM W KONKURENCJI XC W STOBIERNEJ

  1. ODWOŁANIA

Od decyzji o przekazaniu nagrody zwycięskiej szkole przez organizatorów nie ma odwołania.

Bike Atelier MTB Maraton 2017 – Rybnik

Prawie 800 zawodników stanęło na starcie Bike Atelier MTB Maratonu, który 7 maja odbył się w Rybniku. Na najdłuższym dystansie triumfował wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Dariusz Batek. W tegorocznej edycji Maratonu w Rybniku wziął udział jeden z naszych najmłodszych zawodników – Miłosz Panyło – nr startowy: 2594. Ścigał się na dystansie Famili w kategorii M14-15. W kategorii wiekowej zajął 13 miejsce. W kategorii open 23 pozycja z czasem 01:40:17,44. Wielkie gratulacje! Jest to jego debiut w barwach Gryfu.

Klasyk Beskidzki

W ostatniej edycji wyścigu nasz klub reprezentowali:

Jacek Ciecieręga: 107 Open, 21 M3

Gabriel Sowa: 226 Open, 45 M3

Łukasz Kusibab: 246 Open, 53 M1

Wacław Stasiowski: 279 Open, 23 M4

Wszystkich startujących: ponad 380 zawodników.

Cyklokarpaty Przemyśl

W Przemyślu 29.04.2017 odbyła się kolejna edycja Cyklokarpat. Pogoda nie rozpieszczała 
ale kilku naszych zawodników wzięło udział w imprezie.
Dystans Hobby:
Dawid Surdel 61 Open, 21 HM1

 

dawid-przemyśl

Wacław Stasiowski 77 open, 3 HM5

Dystans Mega:

Gabriel Sowa 70 Open, 16 MM4

gab2

Dystans Giga:

Piotr Dwojak 24 Open, 12 GM3

piotrek1

Mariusz Gawlik 31 open, 9 GM4

mariusz2

Zespołowo 8 miejsce.

chłopaki1

Gratulacje. Tak Trzymać!

Ostry start Gryfu w Cyklokarpatach

 

22 kwietnia odbyła się inauguracja nowego sezonu Cyklokarpat w Jaśle. 
Nasz Klub reprezentowało 10-ciu zawodników, którzy z imprezy przywieźli aż 5 medali!
W kategorii Hobby brało udział 289 zawodników. Nasz Klub reprezentowały 3 osoby:
Jakub Kulas – 2 miejsce w kategorii HM1 (5 HMOpen)
kuba kulas podium
Wacław Stasiowski – 3 miejsce w kategorii HM5 (49 HMOpen)
wacław stasiowski podium
Dawid Surdel – 18 miejsce w kategorii HM1 (67 HMOpen)

W kategorii Mega brało udział 194 zawodników. Nasz Klub reprezentowało 5 osób:
Adam Gawlik – 3 miejsce w kategorii MM3 (5 MMOpen)
adam gawlik podium
Szymon Kulas – 1 miejsce w kategorii MM1 (10 MMOpen)
szymek kulas podium
Jacek Ciecieręga – 3 miejsce w kategorii MM4 (33 MMOpen)
jacek ciecieręga podium
Krzysztof Książek – 24 miejsce w kategorii MM3 (56 MMOpen)
 18118563_1567001216643381_3152836457818910524_n
Kamil Bochenek – 17 miejsce w kategorii MM2 (80 MMOpen)
W najtrudniejszej kategorii Giga brało udział 54 zawodników. Nasz Klub reprezentowały 
2 osoby:
Piotr Dwojak – 8 miejsce w kategorii GM3 (21 GMOpen)
finisz3 piotr dwojak
Mariusz Gawlik 12 miejsce w kategorii GM3 (44 GMOpen)
Ogromne gratulacje dla wszystkich!


 

 

Stroje kolarskie na sezon 2017

Mamy wybranego dostawcę strojów kolarskich na sezon 2017. Postanowiliśmy postawić na profesjonalistów. Wybrana została firma Verge Sport, która zapewnia nie tylko dostawę strojów ale też serwis w przypadku uszkodzenia, szybkie rozpatrywanie reklamacji oraz dedykowany dla klubu sklep internetowy, gdzie można będzie zakupić dowolny element ubioru w barwach i z logo naszego klubu.

Pierwsze zamówienie będzie częściowo sponsorowane przez nasz klub. Stroje nie należą do tanich więc postanowiliśmy dopłacić do nich, żeby zakup był dla klubowiczów jak najmniejszym obciążeniem. Cena kompletu: góra + dół: 300 zł, cena samej koszulki: 150 zł (cennikowo, bez dopłaty odpowiednio: 450 zł i 205 zł). Ceny są zaokrąglone i mogą być docelowo nieznacznie niższe. Dopłacamy do jednego kompletu, chyba, że dopiszą sponsorzy.

W odróżnieniu od dotychczasowych zakupów, musimy podać konkretne wymiary człowieka, żeby strój leżał odpowiednio. Jak u krawca: Wzrost, długość nogi (od środka), obwód klatki, obwód w pasie i obwód w brzuchu :). Dziewczyny: W talii, w pasie i w biodrach. Krój zostanie dobrany w zależności od sylwetki zawodnika.

Jeśli ktoś jeździ na szosie i na MTB na tyle dużo, że będzie chciał rozróżnić wkładki (szosową i górską) to powinien kupić 2 pary spodenek.

Dostępne są również inne części garderoby kolarskiej jak bluzy, kurtki czapki, rękawice, rajstopy itp. w wersjach letnich i zimowych. Są też dostępne kamizelki, bezrękawniki, kombinezony oraz kombinezony triathlonowe. Na życzenie mogę podesłać cenniki. Ma to wszystko być dostępne w dedykowanym sklepie internetowym ale zachęcam do zakupu teraz, bo może uda się to co nieco dosponsorować.

Proszę o przesyłanie swoich rozmiarów i listy ciuszków (jeśli inna niż ustalona na spotkaniu klubu) na adres e-mail: zarzad@dkkgryf.com

Jeśli ktoś z Was zna już cenę swojego zamówienia, proszę o wpłatę na konto klubowe. Płacimy przed dostawą więc od terminu wpłaty uzależniona jest data dostawy strojów. Jeśli temat zamówienia zamkniemy w tym tygodniu, to stroje będą w połowie kwietnia.

Spotkanie Klubu

Na spotkaniu klubu DKK „GRYF” w dniu 31.01.2017 r. podjęto decyzję o utrzymaniu dotychczasowej wysokości składek członkowskich:

Osoba pełnoletnia: 24,00 zł/rok,

Osoba niepełnoletnia: 12,00 zł/rok.

Składki członkowskie można wpłacać do końca lutego 2017 r. u skarbnika lub na konto klubu:

PBS Bank 17 8642 1139 2013 3931 4716 0001

Sprawa strojów sportowych, ich ilości oraz wyboru producenta zostanie rozstrzygnięta jeszcze w lutym 2017. Decyzję podejmie zarząd klubu. Osoby które są zainteresowane strojami a nie były obecne, proszę o kontakt z zarządem (najlepiej na e-mail).

Osoby zainteresowane ubezpieczeniem sportowym, które nie były obecne na zebraniu, powinny skontaktować się z prezesem w celu złożenia podpisu na odpowiednim dokumencie.

Spotkanie klubowe w Styczniu

         Pierwsze spotkanie członków DKK GRYF w roku 2017 odbędzie się 31.01.2017 r. o godzinie 18:30 w siedzibie firmy Chembud przy ul. Krakowskiej 1. Zaproszeni są wszyscy członkowie i osoby, które chciałyby wstąpić do naszego klubu. Podczas spotkania będzie można dokonać opłaty składki członkowskiej. Będzie to ważne spotkanie, gdyż do przedyskutowania jest kilka tematów, między innymi sprawa strojów klubowych na sezon 2017.

Już niedługo startujemy

      Już w niedzielę o godzinie 12:00 startuje pierwszy zawodnik. Wszystko gotowe. (Pogoda też:). Zapraszamy wszystkich chętnych do startu oraz kibiców. Postaramy się o dostęp do gorącej kawy/herbaty. Po zakończeniu wyścigu zawodników zapraszamy na smaczny posiłek regeneracyjny.  Biuro zawodów będzie czynne od godziny 10:00 (na miejscu będziemy już od godziny 9:00).

czasowka_plakat

Czasówka coraz bliżej

Już tylko miesiąc pozostaje do kolejnej edycji Dębickiej Czasówki. Na dzisiejszym zebraniu zarząd podjął decyzję o dołożeniu do przyznawanych nagród również i nagród pieniężnych. Nagrody te zostaną przyznane w kategoriach Open Szosa i Open MTB dla trzech najwyższych lokat. Mamy nadzieję, że zwiększy to atrakcyjność zawodów. Poza tym oprócz medali i dyplomów zawodnicy mogą liczyć na nagrody rzeczowe. Więcej szczegółów na stronie zawodów.

Dębicka Czasówka 2016

W tym roku zawody szosowe „Dębicka Czasówka” odbędą się 09 października. Start – jak zwykle, spod Hotelu Millenium. Trasa została nieco zmieniona z uwagi na remont mostu w Rudzie, który do listopada ma być nieprzejezdny. Rejestracja już wkrótce na stronie Timekeeper.

Poniżej przebieg nowej trasy. Długość: ok. 42,20 km.

 czsowka2016_2

Spotkanie klubowe

Zapraszam członków naszego Klubu na spotkanie w poniedziałek ok. godziny 18:30. Z uwagi na potrzebę przedyskutowania wielu spraw proponuję zrobić to u mnie (na Zdrojowej) na ogródku (może grill?). Proszę o potwierdzenie chęci przybycia, to może zorganizujemy coś :) jak będzie więcej chętnych.

Marek.

Po zawodach w Stobiernej

Wszystkim uczestnikom i organizatorom, w imieniu zarządu DKK GRYF chciałbym serdecznie podziękować za wkład w naszą niedzielną imprezę sportową. II Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Kategorii XC nie odbyłyby się bez Waszego udziału. Ze swojej strony zapraszam do częstego objeżdżania naszej trasy w Stobiernej. Mam nadzieję, że spotkamy się tam jeszcze nie jeden raz.

Zdjęcie użytkownika Dębicki Klub Kolarski "Gryf".

Ramowy Program II OTWARTYCH MISTRZOSTW POWIATU DĘBICKIEGO W KOLARSTWIE GÓRSKIM XC

Dzieci (Dziewczęta, Chłopcy – osoby do 18 roku życia):

– od godz. 8.00 do godz. 9.00 rejestracja zawodników,

– godz. 9.30 start kategorii wiekowej do 12 lat – 2 pętle małe – trasa dla dzieci,

– godz. 10.00 – start kategorii wiekowej od 13 do 15 lat – 3 pętle małe – trasa dla dzieci,

– godz. 10.30 – start kategorii wiekowej od 16 do 18 lat – 2 pętle duże – trasa XC (za pisemną zgodą opiekuna prawnego uczestnicy kategorii wiekowej od 16 do 18 lat mogą wystartować w kategorii wiekowej od 19 do 23 lat. Chęć zmiany kategorii należy podać przy zgłoszeniu zawodnika oraz należy dokonać opłaty startowej jak dla osoby dorosłej).

Dorośli (Kobiety, Mężczyźni – osoby w wieku od 18 roku życia):

– od godz. 9.00 do godz. 10.00 rejestracja zawodników,

– godz. 11.30 start kategorii wiekowej od 19 do 23 lat – 4 pętle duże – trasa XC,

– godz. 11.30 start kategorii wiekowej od 24 do 30 lat – 4 pętle duże – trasa XC,

– godz. 12.30 start kategorii wiekowej od 31 do 45 lat – 3 pętle duże – trasa XC,

– godz. 13.30 start kategorii wiekowej od 46 lat wzwyż – 3 pętle duże – trasa XC.

UWAGA! W przypadku zgłoszenia mniejszej liczby zawodników, niektóre kategorie mogą być łączone i wystartować wcześniej niż przewiduje powyższy program zawodów.

Po zakończeniu wyścigów zapraszamy na pokazy downhillu w wykonaniu Bike Brothers z Dębicy.

Godziny dekoracji zawodników zostaną podane w dniu odbywania się zawodów.

Otwarte Mistrzostwa Mielca w Jeździe Indywidualnej na Czas

Duża grupa naszych zawodników wzięła udział w tegorocznej czasówce w Mielcu.

Mielec1

Miejsca w kategorii „Rowery szosowe”:

Adam Gawlik – 8

Piotr Dwojak – 11

Szymon Kulas – 17

Jacek Ciecieręga – 19

Krzysztof Książek – 24

Marek Kulas – 27

Marek Nosal – 30

Andrzej Kulas – 34

Wacław Stasiowski – 38

Karol Ciekliński – 47

W kategorii „MTB:

Jakub Kulas – 10

Do obejrzenia pełnej galerii zdjęć zapraszamy na naszą stronę na FB

 

Klasyk Beskidzki

Tegoroczna trasa wyścigu, to: 58 kilometrów, 1070m w górę i 870m w dół. Nasz klub reprezentowali:

Jacek Ciecieręga z wynikiem open 113 i 20 w kategorii, Marek Nosal open 220 i 35 w kategorii, Wacław Stasiowski open 233 i 25 w swojej kategorii wiekowej.

marekn jacekc

wacek marekn2

Gratulujemy!

Cyklokarpaty Przemyśl

1 maja odbyła się inauguracja tegorocznej edycji Cyklokarpat. Nie zabrakło naszych kolegów, z których wielu zajęło wysokie pozycje w swoich kategoriach.

W kategorii Hobby wystartowało 242 zawodników.

Marek Kulas 38 open, kategoria HM4 – 5 pozycja,

marekkulas

Paweł Ligęska 50 open, kategoria HM2 – 7 pozycja,

pawelligeska

Łukasz Kusibab 51 open, kategoria HM2 – 8 pozycja,

lukaszkusibab

Wacław Stasiowski 81 open, kategoria HM5 – 4 pozycja.

waclawstasiowski

Kategoria Mega: na 336 startujących zawodników członkowie naszego klubu uplasowali się następująco:

Piotr Dwojak 25 open, kategoria MM2 – 14 pozycja,

piotrdwojak

Jacek Ciecieręga 54 open, kategoria MM4 – 7 pozycja,

jacekciecierega

Szymon Kulas 66 open, kategoria MM1 – 6 pozycja,

szymonkulas

Kamil Bochenek 92 open, kategoria MM2 – 29 pozycja,

kamilbochenek

Krzysztof Książek 128 open, kategoria MM3 – 48 pozycja,

krzysztofksiazek

Marek Nosal 136 open, kategoria MM4 – 27 pozycja.

mareknosal

Drużynowo zajmujemy wysokie, 11 miejsce na 148 klubów.

MTB Cross Maraton Daleszyce

Reprezentacja DKK Gryf uczestniczyła w maratonie w Daleszycach.

Na dystansie Master startowali:

Jacek Ciecieręga – 42 open i 7 w kategorii,

Piotr Dwojak – 43 open i 13 w kategorii,

Marek Nosal – 65 open i 29 w kategorii.

Dystans Fan:

Adam Gawlik: n/a

Dystans Family:

Janusz Szeliga – 15 open i 2 w kategorii,

Konrad Stasiowski – 73 open i 8 w kategorii.

Drużynowo DKK Gryf zajął 11 miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

13063120_1719556194991971_4376497767395155089_o 13048262_1719556084991982_6328384800713092329_o

_DSC0561nq 13048144_1719557354991855_5259765665955224726_o

Puchar Polski w MTB – XCO w Białymstoku

 W Białymstoku (tam nas jeszcze nie było :)) 24 kwietnia 2016r. odbył się Puchar Polski w MTB – XCO. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: Grzegorz Rusin i Jakub Kulas. Grzegorz występował w kategorii Masters, Jakub zaś w kategorii junior młodszy (38 miejsce) w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trasa jednego okrążenia liczyła 4km, była bardzo wymagająca technicznie i co warto podkreślić – dobrze przygotowana. Gratulujemy uczestnictwa i pozostawionego na tej trasie wysiłku.

DSC_0058 DSC_0104

 DSC_0063 (1) DSC_0111

X Ogólnopolski Wyścig Kolarski w MTB

17 kwietnia 2016r. w Tarnogórze odbył się X Ogólnopolski Wyścig Kolarski w MTB jak również eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla juniora młodszego. Nasz klub reprezentował Jakub Kulas w kategorii juniora młodszego. Był to jego debiut na tego typu wyścigach. Jakub zajął 28 miejsce – gratulujemy i życzymy wytrwałości w treningach i w dalszych występach.

DSC_0035 DSC_0039

DSC_0048 DSC_0050

Czasówka Jakich Mało

Inauguracja CJM odbyła się 16 kwietnia 2016r. Trasa jak zwykle zaczynała się w Sękowej a kończyła w Wapiennej. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników: Marek Kulas, Andrzej Kulas i Karol Ciekliński – debiut w ,,barwach” naszego klubu.
Wyniki odpowiednio:
Marek Kulas z czasem 14,16 – open 19 miejsce w kat. 6 miejsce,
Andrzej Kulas z czasem 14,35 – open 26 miejsce , w kat. 9 miejsce,
Karol Ciekliński z czasem 15,56 – open 40 miejsce , w kat. 6 miejsce.
DSC_0029
Gratulujemy wyników a zwłaszcza Karolowi dla którego był to pierwszy występ.

Puchar Smoka – Brzyska 3.04.2016

W zawodach wzięło w nim udział 5-ciu członków Gryfu tj. Stasiowski Wacław (IX miejsce w kategorii) i Konrad (IV miejsce w kategorii), Kulas Jakub (VII miejsce) i Andrzej (XIV miejsce) oraz Rusin Grzegorz (XII miejsce). Oczywiście, dumni też jesteśmy z wyników Jakuba Rusina, choć teraz występuje już w innych barwach. Poniżej galeria zdjęć.

DSC_0095 DSC_0118 DSC_0108 DSC_0098 DSC_0082      DSC_0063

IV bieg na Grochowiska – Pińczów – 02.04.2016

W samo południe słonecznej soboty 2.04.2016r. rozległ się huk pistoletu, który dał początek rywalizacji na 10 kilometrowej trasie 4-go Biegu na Grochowiska. Na starcie stanęła rekordowa jak na kameralny charakter biegu ilość zawodników w liczbie 221. To rekord frekwencyjny. Trasa, która głównie wiodła terenami leśnymi w zgodnej ocenie uczestników była dosyć wymagająca. Dwa naprawdę konkretne podbiegi w pierwszej części na pewno dały się we znaki zawodnikom. Zwycięzcą zawodów został Stożyński Andrzej reprezentujący Klementowice, który uzyskał całkiem niezły czas. Nasz klub reprezentowało trzech zawodników :

Marek Kulas, który z wynikiem 48,54 min. w kat. M-40 zajął -16 miejsce, zaś open

Andrzej Kulas z wynikiem 45.02 min. w kat.M-40 zajął – 5 miejsce,  open 28m.

Szymon Kulas z wynikiem 41.14 min. w kat.M-16 zajął – 3 miejsce, open 15m.

Zobacz relację z imprezy sportowej klikając na poniższy link:

https://www.facebook.com/RunPinczow/?fref=nf

IMG_20160402_145335 IMG_20160402_145354

Zimowe tropy żbika w Smolniku

20.02.2016 odbyła się kolejna edycja Zimowych tropów żbika w Smolniku organizowana przez  stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „Żbik-Komańcza”. Pogoda oszczędziła zawodników choć zapowiadało się na deszcz. Wygrana Jakuba to 1 miejsce w kategorii M2 i open, po walce z Marcinem Kosterkiewiczem i Arkadiuszem Krzesińskim.

Kuba2_smolnik

Grzegorz 40 miejsce open i 5 w kat M4.

Grzesiek_smolnik

Wacław Stasiowski 62 open i 7 w kat M5,

Wacek_smolnik

Jacek Piątek 11 open i 2 w kat M5.

Jacek_smolnik

Jakub w tym roku pobił rekord trasy wykręcając czas 37.37.3720.

Kuba_smolnik

Gratulacje dla zawodników i podziękowania dla całego klubu „Żbik-Komańcza” za wspaniała imprezę i atmosferę, która podtrzymana była do późnych godzin nocnych. Czekamy na kolejną edycje w sierpniu. Podziękowania również dla naszego zaprzyjaźnionego fotografa Barbary Dominiak za super fotki.

Odbiór strojów klubowych

Wszystkich, którzy chcieliby odebrać stroje klubowe przed zorganizowaniem jakiegoś spotkania (jeszcze nie ustaliliśmy daty) proszę o kontakt na adres: zarzad@dkkgryf.com w celu umówienia terminu odbioru.

Termin zawodów XC w Stobiernej już znany

Na spotkaniu zarządu DKK Gryf z Krzysztofem Lipczyńskim, dyrektorem GOSiR w Dębicy, ustalony został termin tegorocznych zawodów w kategorii XC w Stobiernej na dzień 19 Czerwca. Po sukcesie zeszłorocznej, pierwszej edycji, spodziewamy się uczestnictwa większej liczby zawodników. Liczymy że nie zabraknie także dzieci, dla których odbędą się oddzielne zawody oraz na kibiców.