Archiwum autora: yovis

Wybory Nowego Zarządu DKK GRYF

…Informujemy, że  w dniu 19.12.2015 odbędzie się zebranie wszystkich członków klubu kolarskiego oraz chętnych do wstąpienia w szeregi DKK Gryf. Spotkanie odbędzie się przy ul. Krakowskiej 1, w siedzibie firmy Chembud o godz. 19.00 (zbiórka o godzinie 18:50 pod siedzibą firmy – budynek Kaprysu wejście od strony Bożnicy). Prosimy o punktualne przybycie z uwagi na konieczność zamknięcia drzwi wejściowych zewnętrznych (uwaga wyżywienie i picie we własnym zakresie J).

Proponowany plan zebrania:

 • Podsumowanie roku 2015
 • Zapisy na stroje „model 2016” – ostateczny termin
 • Ustalenie wielkości oraz formy dofinasowania dla poszczególnych zawodników
 • Wybór nowego składu zarządu DKK Gryf – wszelkie kandydatury mile widziane
 • Wybór członków komisji rewizyjnej
 • Wolne wnioski, picie piwa (przyniesionego), itp.

Uchwały Zarządu DKK GRYF – Ważne Informacje dla Zawodników Klubu

01.11.2015 Uchwały Zarządu DKK Gryf

Uchwałą nr 1/10/2015 Zarządu DKK Gryf ustalono kwoty dopłat dla zawodników biorących udział w zawodach sportowych w sezonie 2015. Kliknij tutaj:   gryf190

Uchwałą nr 2/10/2015 Zarządu DKK Gryf ustalono ostateczny termin wpłacania składek członkowskich za rok 2016 na dzień 30.11.2015.  Kliknij tutaj:   gryf191

Numer Konta PBSbank 17 8642 1139 2013 3931 4716 0001

Czasówka z Dębickim Klubem Kolarskim „Gryf”- odsłona trzecia” – 27.09.2015 r.

W miniony weekend w niedzielę 27.09.2015 r. odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Dębicy w Jeździe Indywidualnej na Czas” organizowane przez nasz klub DKK „Gryf”.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i wsparciu instytucji oraz firm sponsorujących możemy bez wahania pochwalić się, iż cała impreza udała się wyśmienicie.

dkk1

Czytaj dalej

Ostatni maraton Cyklokarpaty sezonu 2015 Wierchomla

Kolejna relacja Jacka Piątek:

Ostatnia finałowa edycja Maratonów Cyklokarpaty, tak jak cały cykl, przeszła do historii.
Organizator na finałową rozgrywkę wybrał miejscówkę w Wierchomli.
Czyżby „wisienka na torcie” ? Trzeba przyznać, ze różnie bywało z maratonami w tych rejonach, ale ten organizacyjnie bez zarzutu. Trasa oznaczona jak należy, bufety w odpowiednich miejscach,
choć pogoda spowodowała, że nadmiernej pracy obsługa nie miała.
Nad ranem wydawało się, że ostatni maraton będzie przypominał pierwszy. Do dziś pamiętamy potworne błoto , niską temperaturę i opady deszczu w Przemyślu.
Przed startem okazało się że temp pomału wzrasta, deszcz przestał padać a wyschnięta trasa przyjęła nocne oberwanie chmury niczym skropienie trasy, by zapobiec zakurzeniu. Trasa poprowadzona idealnie, pomimo trudności technicznych, bez potrzeby schodzenia z siodełka. Podjazdy owszem, wymagające poprzez duże przewyższenia, ale pnące się długo i przy stosunkowo średnich nachyleniach.
Zjazdy fragmentami dały odczuć, że jednak uprawiając ten sport zapominamy o trenowaniu siły rąk, lub ze nasze ogumienie po całym sezonie pomału traci przyczepność.
Na koniec zjazd trasą DH z ominięciem co większych hopek.
Jak zwykle nie zabrakło naszych teamowych koszulek tak na trasie jak i na podiach.
Co prawda z licznego klubu z maratonu na maraton widać ich coraz mniej, ale pięciu nieustępliwych kolarzy reprezentowało Nas do samego końca na tyle skutecznie, że DKK Gryf utrzymał 9 pozycję w generalnej klasyfikacji drużynowej,  takie same miejsce drużynowo zajmując na ostatniej edycji

Na dystansie Hobby reprezentował Nas Adam Gawlik po pokonaniu 24 km i blisko 1km przewyższeń w pionie zajmując 7 miejsce w kat wiekowej i 12 w kat open. W końcowej klasyfikacji generalnej w kat HM3 Adam zajął 6 miejsce oraz Jakub Kulas zajmując 12 miejsce w kategorii oraz 98 miejsce Open.

adam

Na dystansie Mega by dotrzeć do mety trzeba było pokonać 48km i ponad 2km w pionie.
Dwóch naszych zawodników dotarło zaraz za pierwszą dwudziestką open; Jakub Rusin, który wygrywa swoją kategorię wiekową
i Jacek Ciecieręga, który w kat wiekowej zajmuje 5 miejsce.
W klasyfikacji generalnej Kuba wygrywa kat MM1, natomiast Jacek zajmuje 9 pozycje w MM4
Chwilę później dociera na metę Grzegorz Rusin, zajmując 23 pozycje w MM4 i 94 miejsce open.
W klasyfikacji generalnej 28 miejsce w kat MM4

kubaJacekC

Ostatni z pięciu startujących Jacek Piątek
Dystans Giga to 66km i blisko 2,8km przewyższeń
Wygrywa kat wiekową i zajmuje open 17 miejsce
W generalce GM5 zajmuje drugie miejsce

Na trasie, choć czasem ciężko, ale można było dostrzec naszego teamowego fotografa Basię Dominiak
Dziękujemy zawodnikom, fotografom i kibicom za udział w całym cyklu!
Daliśmy się poznać z pozytywnej strony; zapewne niewielu już zawodników tego cyklu widząc nasze barwy nie wie co to za klub!

Cyklokarpaty Koninki 2015

konin

Relacja naszego niestrudzonego zawodnika Jacka Piątek

Koninki – ta miejscówka była już na Cyklokarpatach  w 2012 roku i dała się poznać jako rowerowa rzeźnia. Dojazd ze zniszczonymi tarczami i klockami to najmniejsze defekty. Sporo osób skutki tego maratonu odczuło dopiero po kilku lub kilkunastu tygodniach. Zniszczeń tych dokonało potworne błoto z piaskiem, które zżerało klocki hamulcowe, napędy i łożyska. Oprócz błota aura zaserwowała niską temperaturę i opady deszczu. Czy sytuacja miała się powtórzyć ?

Czytaj dalej

MtbCrossMaraton w Łącznej- 30.08.2015 r.

Świętokrzyski przekładaniec MTB. Tak autorzy opisywali przed trasę maratonu, która miała miejsce w odsłonie cyklu MtbCrossMaraton w Łącznej.

Zielony, głęboki oddech nieprzebytych świętokrzyskich lasów, zapierający dech w piersiach zapach łąkowych ziół na Górze Jamno, a także widok ze szczytu, który wyostrza wszystkie zmysły i każe choć na moment zredukować bieg na korbie, aby zachwycić się tęczą barw świętokrzyskiej, polnej szachownicy i spojrzeć na lasy skrywające jeszcze tajemnicę ścieżek- tak organizatorzy zachęcali do uczestnictwa w zmaganiach rowerowych.

Czytaj dalej

Cyklokarpaty Dukla

_DSC0919

W niedzielę 16 sierpnia 2015 r., sześciu zawodników DKK Gryf ścigało się na trasach przygotowanych przez MOSiR Dukla. Organizator zadbał, by trasa nie przebiegała zbyt płaskimi i wygodnymi trasami, a pogoda dostarczyła kolejny stopień trudności podnosząc temperaturę do ponad 30 stopni i wraz ze zbliżającą się burzą sporą wilgotność. Mimo wielu bufetów i kurtyn wodnych przejechanie tego maratonu do łatwych nie należało.

Czytaj dalej

MTBCrossMaraton -Zagnańsk 09-08-2015 r.

W niedzielę 9 sierpnia MTBCrossMaraton ponownie zagościł w Gminie Zagnańsk. Piąta edycja Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej wystartowała z Samsonowa z terenu XVII wiecznej huty im. Józefa. To klimatyczne miejsce startu i mety- już od kilku lat gości na swym terenie bikerów MTB. Ta wakacyjna, kojąca zmysły trasa pozwoliła na kontakt z przyrodą. Moc ubitych ścieżek oraz szybkich, niesamowicie kontrastujących z błękitem nieba szutrowych dróg, to obraz tego wyścigu. Nieprzebyte, eteryczne kompleksy leśne z bogatą florą i fauną pełne są wiekowych, wręcz pomnikowych drzew z ponad 1000 letnim dębem ,,Bartek,, na czele. Brama Piekielna przez którą się przejeżdżało, dodawała do rywalizacji odrobinę ,,czarciego chichotu,, – zjadę czy nie??? Fragmenty lasu tzw. ,,oddech puszczy, przyprawiły  niejednego o ,,gęsią skórkę”, a gdy pojawiły się pierwsze odznaki cywilizacji, oznaczało to prawie…. metę :)

brama piekielna

Czytaj dalej

Uphill MTB Beskidy Rakova SK i Istebna PL

W miniony weekend czyli 8- 9.08 odbyły się dwie edycje uphill Mtb Beskidy, w których startował zawodnik DKK Gryf Jacek Piątek.
Wyścigi tego cyklu to bardzo kameralne edycje ze stosunkowo niewielką liczbą startujących, których liczba oscyluje około 100, ale czołówka to zawodnicy którzy zajmują wysokie miejsca w dużo poważniejszych imprezach. W niedzielę, można powiedzieć „stały bywalec”
tego cyklu, wygrał open uphill na Śnieżkę pobijając dotychczasowy rekord wjazdu Marka Galinskiego o 3 min. Spora liczna startujących czeskich zawodników forsuje klimat imprezy, czyniąc ten cykl dość wyjątkowym, a udaje się to tym bardziej, że duża ilość stałych zawodników zna się już bardzo dobrze.11870766_874929369253278_3211333303749905518_n

Czytaj dalej

Bieszczady- edycja Cyklokarpaty Komancza

Niesamowita gościnność i trasy gdzie z wysuszonej ściezki można wpaść po osie w błoto a after party do rana to jedyna w swoim rodzaju edycja wyścigu organizowana przez drużyne Żbik Komańcza.

pod

Dużo by  pisac a i tak nie można oddać atmosfery panującej na tym maratonie.
Jest ona tym bardziej odczuwalna im blizej pozna sie organizatorów
Ale do rzeczy- trasy jak na edycje w Komanczy stosunkowo krótkie bo edycje z przed lat kilku bywały bardzo długie ze sporą ilością przewyższeń
Nikt chyba jednak nie narzekał bo zostało więcej czasu na pobyt w miasteczku zawodów
a tam nie było nudy bo atmosfere podgrzewał nie tylko izotonik a żeby komus słabo nie było
przygotowana była masa smakołyków.

Czytaj dalej

Zakopane -Cyklokarpaty pod Tatrami

25 lipica 2015 r. do Zakopanego dotarło miasteczko zawodów Cyklokarpaty. Po raz pierwszy w tym cyklu Zakopane gościło uczestników Cyklokarpat i nikt z zawodników do końca nie wiedzial na jakich pod względem trudności trasach będzie się zmagał. Dostępne wykresy przewyższeń, to nie jedyne wyznaczniki świadczące o trudności trasy.

Okazało się jednak, że są one na poziomie innych edycji. Dużą większą trudność w tym dniu sprawiła wysoka temperatura. Nasi klubowi  zawodnicy pojechali ile dali radę i ulokowali się na dobrych pozycjach, zajmując wysokie 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wszystkich klubów wystartowało 127.

11813491_1048470578496450_1186025477613628430_n

Czytaj dalej

Cyklokarpaty Wojnicz 2015

Edycja w Wojniczu najprawdopodobniej zagości na stałe w kalendarzu Cyklokarpat.
Wojnicz nie kojarzy się z górami,  ale trasa wiodła aż po Melsztyn z chyba topowym podjazdem pod ruiny zamku. Podjazd bardzo stromy,  choć sporo innych też nie odbiegało wiele nachyleniem.
Trasa sucha, ale końcówka dla najdłużej jadących odbyła się już w burzy, która przysporzyła zarówno zawodnikom na trasie, jak i w samym miasteczku zawodów wiele emocji :)
W Wojniczu oczywiście nie zabrakło naszych zawodników, którzy pomimo wysokich temperatur walczyli na wszystkich dystansach i pomimo defektów ukończyli zdobywając drużynowo 8 miejsce. Czytaj dalej

III Przełajowy Wyścig o”PIETRUSZKĘ

W Mielcu 12.07.2015 odbył się III Przełajowy Wyścig o”PIETRUSZKĘ” w którym wzięło udział 68 zawodników a ukończyło 53. Na pagórkowatej trasie wynoszącej ok. 18 km  z licznymi podjazdami i ostrymi zjazdami walczyło 5 naszych zawodników. Jakub Rusin zameldował się na mecie na 3 miejscu, Grzegorz Rusin był 9, Wacław Stasiowski przyjechał jako 17, Marek Kulas 18 i najmłodszy reprezentant naszego klubu w tych zawodach Jakub Kulas przyjechał na 22 pozycji , który zgarnął nagrodę dla najmłodszych uczestników.

11750667_601265870015643_6233386683972104947_n11703189_601266923348871_2472604479354067042_n11693805_601268456682051_5577629633406210354_n11539576_601269306681966_235796489112531183_n11709719_601268540015376_6938251728499565803_n

Drugie rowerowe Mistrzostwa Mielca w jeździe indywidualnej na czas 05.07.2015 r.

Otwarte Mistrzostwa Mielca w jeździe indywidualnej na czas, czyli impreza kolarska mająca na celu promowanie kolarstwa szosowego odbyła się w niedzielę 5 lipca w Mielcu.Wystartowało 50 zawodników z różnych miast, w tym jedna kobieta. Wszyscy ukończyli zawody, a poziom był wysoki – przynajmniej jak na amatorskie ściganie.

Czytaj dalej

Ach ten Pruchnik….04.07.2015r.

Seria maratonów rowerowych Cyklokarpaty dojechała na Dni Pruchnika w ramach którego odbywał się XX Zlot im. Gen. Marka Papały. Organizatorzy dla zawodników przygotowali drobne upominki gwarantując dobrą zabawę oraz świetną trasę. Jak to bywało we wcześniejszych latach w Pruchniku także i tym razem słonce dopisało obdarzając zawodników temperaturą około 40 C. W takich warunkach blisko 500 kolarzy wystartowało na trasy trzech dystansów tj. Hobby- 20 km, Mega- 41 km oraz giga- 69 km.

Czytaj dalej

V Roweromania w Łańcucie 30.06.2015 r.

Roweromania jest imprezą cykliczną, która funkcjonuje już od 5 lat. W ramach tej imprezy organizowane są spotkania z sportowcami (mistrzami, olimpijczykami) oraz prowadzone są pokazy i pogadanki edukacyjne. Głównymi atrakcjami są maratony rowerowe na różnych dystansach dla milusińskich, juniorów, seniorów oraz weteranów a także dla VIP-ów.

Czytaj dalej

MTBCrossMaraton w Kielcach 28.06.2015 r.

Już po raz trzeci w tym sezonie odbył się w ramach MTBCrossMaraton wyścig rowerowy w Kielcach. Start zorganizowano spod kieleckiej galerii Korona. Dobrze że start maratonu odbył się w niedzielny ranek kiedy nie było dużego ruchu, ponieważ kolorowy peleton trzykrotnie pojawił się w Kielcach na odcinku ulicy Warszawskiej do Tarnowskiej.

Czytaj dalej

I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC 20.06.2015 r.

20 czerwca 2015 r. odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC. Organizatorami przedsięwzięcia byli Wójt Gminy Dębica, Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Miasta Dębica, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz my czyli Dębicki Klub Kolarski „Gryf”.

IMG_9140

Czytaj dalej

Linki do zdjęć – XC Stobierna 20.06.2015 r.

Za nami I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC.

Szersza relacja w następnym wpisie. Na razie dla wszystkich nie mogących się doczekać zdjęć, a jest ich sporo….:) zamieszczam linki:

Basia Dominiak:

https://plus.google.com/u/0/photos/103848783795995183731/albums/6162494966962869009

Kasia Gawlik:

https://plus.google.com/photos/107761827621015426460/albums/6162525852449036833

Ula Dwojak:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1609052732708985.1073741843.1526843460929913&type=3

Zdjęcia wykonane oczywiście przez nasze klubowe koleżanki, na które zawsze można liczyć !!! Bardzo dziękujemy.

 

 

Finałowe odliczanie…Stobierna XC 2015

Jeszcze raz przypominamy o najbliższej sobocie. Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC- 20 czerwca 2015 r. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów. Obiecujemy niezapomniane wrażenia, świetną, jedyną w swoim rodzaju trasę, dla najlepszych wspaniałe nagrody i niesamowitą atmosferę.

Czytaj dalej

Kolejna edycja Cyklokarpat- Strzyżów 2015

Już za nami kolejna edycja Cyklokarpat, którą tym razem zorganizowało Kolarskie Stowarzyszenie Strzyżów.
Większość naszych zawodników już  tam bywała i wiedzieli, że przyjdzie się im ścigać na wymagającej, ale atrakcyjnej, super zorganizowanej trasie. I tak było również tym razem.
Jedynym czynnikiem, który jest zawsze zmienny i nieprzewidywalny to pogoda, która tym razem w odróżnieniu od poprzednich edycji zaserwowała mocno upalny dzień.
Nie wszystkim upał przypadł do gustu i ponad 20 zawodników wycofało się z rywalizacji.
Nasi zawodnicy dotarli wszyscy na metę zajmując drużynowo 12 miejsce, co jest wynikiem bardzo dobrym, ponieważ  sklasyfikowanych zostało 131 zespołów.
W rywalizacji ogółem wystartowało ponad 600 zawodników !!!

Czytaj dalej

Informacje dla Zawodników

Ogłoszenie

   Od dnia 14.06.2015 na naszej stronie rusza nowa zakładka pt. „Informacje dla zawodników” w której będziemy umieszczać najważniejsze wiadomości organizacyjne dotyczące naszego Stowarzyszenia DKK GRYF    :)

„Czasówka jakich mało”-ETAP 2- 4 Czerwca 2015 r.

W ramach Klasyka Beskidzkiego 4 czerwca 2015r. odbył się drugi etap „Czasówki jakich mało” (Klimkówka – Uście Gorlickie – Klimkówka). Piękna pogoda dopisała podczas całej organizacji imprezy, co również korzystnie wpłynęło na startujących tam zawodników. Z naszego Klubu wystartowało 7 zawodników: Jacek Piątek, Jakub Rusin, Grzegorz Rusin, Wacław Stasiowski, Andrzej Kulas, Marek Kulas oraz Szymon Kulas.

Czytaj dalej

II edycja Tauron Lang Team Race w Rzeszowie 31.05.2015

Frekwencja w rzeszowskiej edycji nie była najwyższa, bo na starcie stanęło 215 kolarzy. Dla porównania w pierwszym wyścigu cyklu w Sobótce rywalizowało blisko 800 zawodników. Ci, którzy pojawili się w stolicy Podkarpacia, nie żałowali. Trasa była bardzo ciekawa, z licznymi podjazdami, które nie były zbyt długie, ale za to strome. Również na tym maratonie szosowym nie zabrakło reprezentanta DKK „Gryf” w osobie Marka Kulasa.

m.kulas 1

Czytaj dalej

Skandia Maraton Lang Team w Rzeszowie 30.05.2015 r.

Skandia w Rzeszowie to trzecia tegoroczna edycja tego popularnego maratonu rowerowego. W imprezie organizowanej przez Czesława Langa rywalizować może każdy, bez względu na wiek i poziom zaawansowania. Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła do stolicy Podkarpacia około 800 uczestników. Uczestnicy zawodów w Rzeszowie chwalili organizację maratonu Skandii w tym nasi członkowie DKK „Gryf”:  Jakub Rusin, Grzegorz Rusin oraz Wacław Stasiowski.

jakub rzeszów

Czytaj dalej

Cyklokarpaty w Polańczyku….31.05.2015 r.

Kto z nas nie zna Polańczyka nad Soliną, który kojarzy się ze słońcem, plażą, wodą i błogim wypoczynkiem…..;) Oczywiście wszyscy, szczególnie, bo to nasze tereny.

Jednak kolarzom górskim startującym w ostatnim maratonie, wspaniałe uzdrowisko kojarzyć się będzie z błotem i głębokimi strumieniami, które wielokrotnie trzeba było przekraczać w trakcie wyścigu kilka razy, przy wodzie sięgającej kolarzom aż po uda. Organizatorom na pierwszych 10 km udało się zgromadzić największe trudności i chyba całe bieszczadzkie błoto. Niestety fatalnie oznaczona trasa sprawiła, że wielu kolarzom nie udało się zakończyć maratonu lub z wielu innych przyczyn spaść na niskie miejsca. Czytaj dalej

Regulamin „I Otwartych Mistrzostw Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Kategorii XC”

Szanowni Państwo,

Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Miasta Dębica, Wójt Gminy Dębica, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicki Klub Kolarski „GRYF” jako organizatorzy zapraszają na I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC.

Nadrzędnym celem zawodów jest propagowanie jazdy na rowerze jako zdrowego trybu spędzania czasu wolnego.

Czytaj dalej

II Przełajowy Wyścig o “Pietruszkę” 25.05.2015 r.

Stowarzyszenie Kolarskie “STAL” Mielec oraz Sklep Rowerowo-Narciarski CYCLO CENTRUM Kolbuszowa-Mielec to organizatorzy drugiej edycji Przełajowego Wyścigu Rowerowego o Pietruszkę, który odbył się 24 maja 2015 r. w Kolbuszowej.

Na starcie pojawili się członkowie DKK „Gryf” w osobach: Jacek Pątek, Jakub Rusin, Grzegorz Rusin oraz Wacław Stasiowski.

pietruszka 1

Czytaj dalej

Pracowity weekend DKK Gryf….jeszcze Kraków Skandia Lang Team 16.05.2015 r.

Impreza Skandia Maraton Lang Team w Krakowie pod Wawelem ogarnęła rekordowo wielkie tłumy miłośników rowerów. Kraków jak zwykle okazał się miejscem wyjątkowym, które przyciąga kolarzy niczym magnes. Rekord frekwencji padł tu przed rokiem (1500 startujących), padł i w tym roku (1800).

-Kolarstwo ma w sobie magię. I to ta magia przyciąga ludzi- małych, dużych, po prostu wszystkich.…-mówił Czesław Lang dyrektor generalny Lang Team. Ta właśnie magia przyciągnęła również niezłomnych Zawodników DKK Gryf Jakuba Rusina, Grzegorza Rusina oraz Wacława Stasiowskiego.

Czytaj dalej

RoadMaraton Puchar Równicy

Kolejna edycja wyścigów Road Maraton tym razem odbyła się w Ustroniu w dniach 16-17.05.2015. Są to tereny, gdzie odbywa się wiele wyścigów górskich zarówno szosowych jak i mtb.

Udział w zawodach wziął nasz klubowy kolega Jacek Piątek, który podzielił się wrażeniami z zawodów.

19198_831383926941156_8111634649352515736_n11207292_831714133574802_6251858148027590578_n

Czytaj dalej

MtbCross Maraton Sandomierz- 17.05.2015 r.

Sandomierz to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Tam właśnie 17 maja 2015 r. odbył się drugi maraton z cyklu MTB CROSS MARATON. Na starcie oczywiście pojawili się członkowie DKK Gryf w osobach: Piotr Dwojak, Jacek Ciecieręga, Marek Nosal, Adam Gawlik, Roman Gawlik, Kuba Rusin, Grzegorz Rusin, Janusz Szeliga oraz Konrad Stasiowski.

DSC032391

Czytaj dalej

Trasa XC wStobiernej

Trasa zyskała wyraźny ślad w postaci kołków powbijanych na jej całej długości. Umożliwia to przejazd bez zastanawiania się nad przebiegiem całej pętli.

IMG_8709 IMG_8711 IMG_8720 IMG_8730 IMG_8725IMG_8710

Cyklokarpaty 2015 czas zacząć !!! Przemyśl 02.05.2015 r.

W ubiegłą sobotę rozpoczął się kolejny sezon zmagań rowerowych na Cyklokarpatach. Ten cykl zawodów równolegle z Ligą Świętokrzyską to najchętniej wybierane maratony przez naszych Klubowiczów.

przem00111178191_495962437219493_500047034435680888przem442_n

Jak zawsze start sezonu rozpoczął Przemyśl z aurą…..”jak zwykle” w błocie, deszczu i przenikliwym zimnie. Nie odstraszyło to jednak naszych kolegów, którzy licznie dopisali na starcie, a następnie dzielnie stawili się na mecie w komplecie. Organizator przygotował dla śmiałków 3 dystanse: Giga, Mega oraz Hobby. Na każdym mogliśmy podziwiać Naszych Zawodników. Czytaj dalej

V edycja Klasyka Beskidzkiego – 01.05.2015 r.

Dnia 1 maja 2015 odbyła się V edycja Klasyka Beskidzkiego.
Urokliwe górskie trasy i specyficzny klimat po raz piąty odbywającej się imprezy, tym razem przyciągnął na start blisko trzystu zawodników. Wyścig o górskim charakterze, gdzie co kilka km następuje selekcja z powodu mocnego tempa podjazdu czy też wąskiego, bardzo szybkiego zjazdu, ukończyło czterech naszych zawodników.

DSC_0422losie63586801_n

 

Czytaj dalej

Puchar Tarnowa mtb w Lasku Lipie 26.04.2015 r.

26 kwietnia w Lasku Lipie, kolarze z całego kraju rozpoczęli zmagania o Puchar Tarnowa MTB 2015. To już dwudziesta pierwsza edycja imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów.

Nasz Klub reprezentowało 3 zawodników: Grzegorz Rusin, który zajął 9 miejsce w kategorii, Jakub Rusin zaklasyfikował się na 4 miejscu, a  Jakub Kulas również zajął 4 miejsce w kategorii.

Gratulujemy !!!

mtb tarnow 1

mtb tarnow 2

mtb tarnow 3

mtb tarnow

Czasówka w Orzeszu 25-26.04.2015 r.

W ramach inauguracji cyklu imprez szosowych Road Maraton, odbyła się w Orzeszu dwudniowa rywalizacja w jeździe na czas. 25.04 miała miejsce jazda indywidualna, a 26.04 jazda parami. W imprezie startowali nasi zawodnicy: Jacek Piątek, Marek Kulas i Szymon Kulas.

 Zajęli odpowiednio:

W jeździe indywidualnej na czas: Jacek Piętek 56 open i 5 w kat., Marek Kulas 161 open i 42 w kat.,Szymon Kulas 130 open i 3 w kat., na 199 startujących.

W jeździe parami na czas nasi zawodnicy jechali w parach mieszanych pod katem kategorii wiekowej i zgodnie z regulaminem oraz byli ujęci w wynikach dla kategorii młodszego z pary i tak: Jacek Piątek startował z Dariuszem Grelowskim z SHAPEUP FITNESS JAWORZNO w bardzo mocno obsadzonej kat B zdobyli 15 miejsce, natomiast Marek Kulas i Szymon Kulas w kat A zdobyli  2 miejsce.

Basia Dominiak

1.orzesze

2.orzesze

4.orzesze

5.orzesze

3.orzesze

„Czasówka Jakich Mało” 19.04.2015 r.

Na starcie „Czasówki Jakich Mało” stawiło się 45 kolarzy. Był to prolog tegorocznej edycji czasówek w których są jeszcze 3 etapy. Czasówka odbyła się na trasie Sękowa-Wapienne o długości 7,8 km i 135 m przewyższenia. Wzięło w niej udział trzech zawodników DKK Gryf  z jednej rodziny Kulasów: Andrzej Kulas, Marek Kulas i Szymon Kulas syn Andrzeja.

prolog

Najlepszy okazał się  Szymon, który pokonał trasę w 14:19 tracąc jedynie 2:01 do lidera. Następny najlepszy wynik osiągnął Marek Kulas z czasem 14:46 i tym samym tracąc 2:28 do lidera. Natomiast Andrzej Kulas z czasem 15:08 stracił 2:50 względem lidera.

Oczywiście jak zawsze gratulujemy bardzo dobrych rezultatów !!!

Kasia Gawlik

CJM Szymon Kulas

CMJ Marek Kulas

CJM Andrzej Kulas

Maraton Mtb Daleszyce 19.04.2015 r.

W dniu 19.04.2015 Ziemia Daleszycka jako jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznie gmin województwa świętokrzyskiego, przyjęła po raz kolejny miłośników górskich wyczynów rowerowych. Nie zabrakło wśród nich naszych zawodników, którzy mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zjawili się wśród braci rowerowej, aby móc stanąć do tak ciężkiej rywalizacji.

Czytaj dalej

„Puchar Smoka” w Brzyskach 12.04.2015 r.

Pierwsza Edycja „Pucharu Smoka” odbyła się w Brzyskach w niedzielę 12 kwietnia 2015 r. Wyścig był przeprowadzony na trasie w większości asfaltowej około 80% lecz również nie zabrakło jazdy terenowej i technicznej.

DKK Gryf  reprezentowało kilku Zawodników: Marek Kulas, który zajął 5 miejsce w swojej kategorii, Andrzej Kulas – 16 miejsce w swojej kategorii, Szymon Kulas – 11 miejsce w swojej kategorii, Jakub Kulas – 4 miejsce w swojej kategorii oraz najmłodszy z rodzinki Kulasów Maksymilian- 6-cio latek- 5 miejsce – nieoficjalny „Gryfowiec”.

Ponadto udział wzięli również Panowie Grzegorz i Jakub Rusin, a także Wacław i Konrad Stasiowscy. Grzegorz zajął 10 miejsce w swojej kategorii, a Kuba 5 miejsce.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że tak licznie wzięli udział w zawodach. Można powiedzieć, że Sezon 2015 możemy uważać za otwarty :)

K. Gawlik

ekipa z Dębicy

Gryf Team

Jakub Kulas IV miejsce

Maksymilian Kulas V miejsce

Marek Kulas V miejsce

Marek Kulas z najmłodszym zawodnikiem z Dębicy

Szymon Kulas

TEST THE BEST testy Specialized

11053328_348973955310695_6399140083609984325_n

w dniach 11 i 12 kwietnia w kompleksie Zagroń Istebna odbywają się testy rowerów marki Specialized. Dostępnych 80 rowerów MTB i szosowych klasy S-Works. Wśród testujących można było zauważyć koszulki z logo Gryf :)

20150411_155433_resized

Walne Zebranie Członków DKK GRYF

Witam

W dniu 08.04.2015 zapraszamy wszystkich Członków naszego Stowarzyszenia do udziału w Walnym Zebraniu, które odbędzie się w restauracji STEAKHOUSE na pierwszym piętrze o godzinie 19.00.

Program Walnego Zgromadzenia:

 1. Głosowanie za przyjęciem nowego Statutu Stowarzyszenia DKK GRYF
 2. Zatwierdzenie rocznego sprawozdania z działalności finansowej Stowarzyszenia za rok 2014
 3. Omówienie bieżących spraw Stowarzyszenia
 4. Wybór dwóch nowych Członków Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia
 5. Rozdanie koszulek „polo” dla członków Stowarzyszenia.                    W związku z tym, że korzystamy z uprzejmości właściciela Restauracji Steak House prosimy o zamówienie przez każdego jakiejś „wody” ;)                                                                                                                            W imieniu Zarządu DKK GRYF – Mariusz Gawlik

Trasa Stobierna XC

W dniu 21.03.2015 przy udziale członków Klubu DKK GRYF została wytyczona trasa XC na stokach wyciągu narciarskiego w Stobiernej. Na podstawie pieczołowicie przygotowanego projektu trasy przez Gabriela Sowę, wbiliśmy  około 500 palików. Na pierwszy rzut oka trasa będzie dość trudna pod względem przewyższenia do pokonania – panowie szykujcie nogi, będzie piekło.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy pojawili się i z zaangażowaniem ciężko pracowali przy tyczeniu trasy, czyli dla: Piotra Dwojaka, Jacka Ciecieręgi, Marka Nosala, Krzysztofa Książka, Pawła Ligęski, Andrzeja Kulasa wraz z trzema synami, Marka Kulasa, Janusza Szeligi, Krzysztofa  Klisia oraz Gabriela Sowy.

Szczególne podziękowania dla  Andrzeja  Krawczyka za geodezyjne wytyczenie trasy.

 

W imieniu Klubu DKK Gryf

Mariusz Gawlik

 

IMG_8617 IMG_8615

Czasówka – zdjęcia z trasy

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trasy.

Jakub Widurek

https://picasaweb.google.com/118103228061482769795/IIMistrzostwaDebicyWJezdzieIndywidualnejNaCzas14Wrzesnia2014

Katarzyna Gawlik

https://plus.google.com/u/0/photos/107761827621015426460/albums/6059213185946623409

Barbara Dominiak

https://plus.google.com/u/0/photos/103848783795995183731/albums/6059042066668259441

Dominik Zwoliński i Mariusz Muniak

http://www.zd1.pl/ii-mistrzostwa-debicy-szosamtb/

MTB Uphill beskidy Bystrice-Ostry Vendryne -Czantoria

Uphill MTB Beskidy
20 i 21 lipca odbyly sie pierwsze edycje cyklu uphilli obie w Czechach.
Sobota to podjazd na Ostry od Bystrice.startuje okolo 130 osob.
Trasą dlugosci blisko 11km wznoszaca sie o 600m docieramy na szczyt Ostrego(900mnpm)
Podjazd zaczyna sie lagodnie i pomalu sie stromi ale wjezdzam bez zrzucania na „mlynek”
To ze nie bylo stromizny nie znaczy ze bylo lajtowo.Zawodnikow z mojej kat juz znam i wiem
na co ich stac. Sa to zawodnicy z Trinca, byli kolarze i wiadomo bylo ze pojada mocno.
Cisne wiec i ja.Po starcie kawalek plaskiego na ktorym pulometr szybko pokazal poza 180 uderzen.
Do konca juz nizych wskazan nie bylo a maksymalne tetno to 190 wiec chyba dalem z siebie ile mozna bylo.
Czas przejazdu to 38 min.2 minuty niestety dluzej od moich konkurentow.
Niewiele szybciej wjechal zwyciezca open.W Czechach m4 to bardzo mocna kategoria.
Nazajutrz drugi etap Vendryne-Czantoria.
Trasa bardziej wymagajaca.Sam wjazd na szczyt juz nie dla wszystkich rowerzystow.
Ostatni fragment to spore nachylenie na odcinku 1,5km
Chyba nie spotkalem jeszcze takiego.Po drodze zjechalismy blisko 2km zjazd i troche wyplaszczen wiec
gdzies ta wysokosc trzeba bylo nadrobic.
Trasa dlugosci 13km
suma podjazdow 800m
Podjazd bardzo rozniacy sie od I edycji.Krotkie podjazdy poprzedzielane wyplaszczeniami
i dosc dlugim jak na uphill 2km zjazdem a na koniec stroma scianka
Czas mojego przejazdu to niecale 49min.Moi rywale z podium z dnia wczOrajszego wjezdzaja co prawda
w innej kolejnosci ale wszyscy ponizej 46 wiec znowu 4 miejsce.
Pocieszam sie ze bylem najszybszy w kategori m4 z polakow :)
W mojej kategori startowalo okolo 30 osob wiec wynik nie taki najgorszy.
kilku zawodnikow z Trinca wjechalo z gorszym od mojego czasem.
Ogolnie imprezy bardzo udane.Organizacja bez zarzutu,pogoda dopisala
a niewielka ilosc osob zapewnila jak zwykle wyjatkowa atmosfere.
Dodatkowa atrakcja przy tego typu zawodach sa przepiekne widoki.
Meta usytuowana na szczycie, tam tez dekoracja wiec w trakcie oczekiwania
mozna bylo degustujac czeskie specjaly ze schroniska delektowac sie widocznoscia na
wszystkie strony.Malo ktory szczyt to umozliwa.Mozna bylo obserwowac tatry jak rowniez
slaskie kominy
Uphill MTB Beskidy
20 i 21 lipca odbyly sie pierwsze edycje cyklu uphilli obie w Czechach.
_DSC0666

Pętla Beskidzka- RoadMaraton

Skurcze, bolace miesnie,zludzenie ze to koniec podjazdu a za zakretem stromizna sie wzmaga,przewyzszenia
w stosunku do dytansu wieksze niz na niektorych maratonach MTB oraz rownie pieknie widokowo trasy

to cykl Roadmaraton.

pb

Bylem tylko na kilku RM ale Petla Beskidzka wydaje sie kwintesencja tych maratonow.
Rankiem 6 lipca pogoda jeszcze niepewna.Dzien wczesniej burze, trasy mokre a przyczepnosc szosowych rowerow
niespecjalna a przydalo by sie jej troche na kretych waskich zjazdach gdzie niektorzy pewnie przekraczali 90km/h
Moj predkosciomierz pokazal max ( nie gps) 85km/h a nie bylem najszybszy.

Na mecie czeka na start blisko 400 kolarzy nie wiedzac jeszcze co zgotuje im aura.Do wyboru
Dystans Pro 97 km po zamknietych dla ruchu petlach i bez plaskich odcinkow.Wlaciwie to lekkich wzniesien bylo jak na lekarstwo
Oraz dystans Maraton o dl 160km po wiekszych beskidzkich przeleczach
Czytaj dalej

DKK Gryf 7 miejsce druzynowo na Cyklokarpaty Strzyzow

Klasyfikacja drużynowa

Cyklokarpaty.pl 2013

Strzyżów

Miejsce Drużyna Punkty
1 RKK MTB 1,795.9271
2 Essentia – Vitae MTB Team 1,743.1255
3 Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów 1,718.5979
4 Jedlicze TEAM 1,679.6797
5 Millenium Hall Piaseco Team 1,633.4707
6 PSK Olimpionik 1,560.7300
7 Dębicki Klub Kolarski Gryf 1,434.9126
8 Gomola Trans Airco 1,389.9517
9 Żbik-Komańcza 1,314.2986
10 www.sowasport.pl 1,203.2438
11 MAXISPORT MTB TEAM 1,183.2495
12 MTB Krynica-Zdrój 1,182.3874
13 MTB MOSiR DUKLA 1,122.8222
14 1,122.0784
15 Sokół Tarnów 1,113.8693
16 KrynicaSKI UKS PG Wojnicz 1,101.4372
17 reBike Impulse Team | reBike.pl 1,013.4612
18 UNIQA LKKG BGŻ Lublin 980.4263
19 DOBRE SKLEPY ROWEROWE KROSNO 959.7163
20 Baszta Bikesport Lesko 955.9935
21 Grupetto Gorlice 947.2029
22 Grupa Bankietowa 899.6224
23 SPORT SERWIS SANDOMIERZ 894.6558
24 Elzat Regamet Bieniasz Team 853.3463
25 PSK Przeworsk 824.3266
26 Bikeholicy TINES Team 693.7704
27 CWKS RESOVIA RZESZÓW 693.3430
28 Chmielove Łany 677.2079
29 ROMET Bikes MTB 665.3738
30 Chemik Pustków MTB 647.4464
31 KS STRZYŻÓW MTB TEAM 615.5723
32 STWA Team 552.7234
33 Pszyjaciule TEAM 517.0293
34 PKTR Leliwa 497.5573
35 DRB 486.0992
36 Polski Klub MTB 468.6920
37 Fan-Sport Rzeszów 467.6632
38 MTB Rymanów 440.9189
39 MTB KLIMEK TEAM 402.1400
40 JMP.race 372.5844
41 Hofman Bike 358.3220
42 stowarzyszenie chrzanowskich cyklistów 357.4740
43 www.RowerowyLublin.org 355.4814
44 PEC Tarnobrzeg 345.0885
45 Troll Team 338.0850
46 ORLEW KROSNO 328.7171
47 IC Przemyśl 304.4241
48 AZS Politechnika Reszowska 295.2798
49 www.greinplast.pl 290.7583
50 Laluś Squad 289.9389
51 Hellmost Rzeszów 275.1658
52 BRIKO TRAILteam 260.2841
53 jasło 258.7352
54 TTC MPEC Tarnów 253.1926
55 „T&J kręcimy razem i przyjaciele….” 247.1625
56 LGK – Lekarska Grupa Kolarska 243.9300
57 www.trenerosobisty.rzeszow.pl 233.1635
58 budka24.pl 216.4872
59 BIKE FUN JMP.race 177.3894
60 ROWEROMANIA RACING TEAM 171.6923
61 MTB Sanok Team 151.6505
62 Chrześcijańska Grupa Kolarska 131.1666
63 Charlie’s Team 104.4189

trening DKK

Przeczekalismy 1,5g burze i warto bo wyszedl fajny trening.
Z początku przytrafiające sie kapcie przeszkadzaly ale po kilkunastu km jazda sie rozkrecila

Trening DKK

obrazek

Aktualizacja tabeli wyścigów

Na stronie Cyklokarpat pojawiła się aktualizacja kalendarza imprez na sezon 2013. Doszły terminy zawodów w Kluszkowcach (Maraton Kellys Podhalański) w sobotę 25 maja, w Strzyżowie 08 czerwca również w sobotę, oraz w Wierchomli 18 sierpnia w niedzielę.

Ci, którzy startowali w zeszłym sezonie, na pewno z rozkoszą wspominają „cudną aurę” jaka towarzyszyła nam w Wierchomli w sezonie 2012. Jak błoto wpychało się w każdy zakamarek, do oczu, blokowało przerzutki i … gdyby nie ten rzęsisty deszcz, to pewnie dojeżdżalibyśmy jeszcze bardziej schlapani lepką glinką z tamtejszych lasów. Gdyby zaś nie rozświetlające okolicę błyskawice, nie byłoby takiej motywacji do parcia w kierunku mety… No, ale – jak mawiają koledzy z drużyny z Komańczy – „przynajmniej się nie kurzyło…” Już nie mogę się doczekać tegorocznego wyścigu.

Pozdrawiam wszystkich,

Krzysiek

Ogłoszenie Zarządu

Prosimy wszystkich członków o uregulowanie składek członkowskich za 2013 rok. Opłatę należy przekazać Skarbnikowi do końca stycznia 2013 roku.
Dziękujemy.

Podsumowanie mojego sezonu

Już listopad, czas odpoczynku regeneracji po sezonie

Nie udało mi się nic napisać w trakcie sezonu wiec może teraz streszczę jak to wyglądało

Treningi zacząłem w styczniu bez planu i raczej na zasadzie jak mam czas to kręcę na trenażerze. Mając w planach starty raczej na dłuższych dystansach, powinienem mieć długie treningi, niestety nie daje rady przekręcić więcej jak godzina.

W lutym lekki sprawdzian w porównaniu do innych, startuje w uphillu Smolnik- przełęcz Żebrak, organizowany przez klub Komańczy.

Smolnik

Ruszamy peletonem z zagrody Chryszczata i po zalodzonej drodze jedziemy w kierunku podjazdu. Szalenstwo, ślisko a tu ramię w ramię poza 40km/h

Czytaj dalej

Ta ostania niedziela…

Zrobiło się zimno. Ani śladu słońca na niebie, spirytus (bo rtęci już nam używać nie wolno) jakoś tak coraz bardziej się kurczy w termometrze. Za oknem szaro i buro. A jeszcze w niedzielę było tak pięknie.

Po obiedzie wsiadłem na rower i w drogę do „byle gdzie…”. Trzy telefony do kumpli od pedałów, ale ekipa jakaś zajęta. Cóż, trzeba samotnie dosiąść rower. Najpierw lasek nad Wolicą; leśnymi ścieżkami pod górę, trochę po błocie, kilka gałęzi, korzeni. Następnie z Kopalin do Stasiówki przez las szutrówką (po drodze dwa zamknięte szlabany Nadleśnictwa). Wypadam zza zakrętu w lesie i własnym oczom nie wierzę! Czterech gości na rowerach pnie się pod górę. O nie! nie mogą być pierwsi! Tętno 183… ale mają kondychę. Dopadłem ich dopiero przy drugim szlabanie. – Cześć – rzuciłem i skręciłem na asfalt w stronę Małej. Oni pojechali prosto, więc znów nie ma się z kim ścigać. Pomknąłem z prędkością wiatru przez las (kto był to wie, że bynajmniej huraganu nie było w niedzielę). Zjazd, zakręt, 46km/h na zegarze. Na zakręcie jakaś pancia na krośnieńskich tablicach Czytaj dalej

Podsumowanie sezonu 2012 – Paweł

Podsumowanie sezonu 2012- Paweł

20

Tegoroczny sezon skupił się właściwie na jednej nazwie. WSÓŁ  Sport Specialized MTBCROSSMaraton. To seria 7 wyścigów odbywających się w województwie świętokrzyskim w których brałem udział. Startowałem na średnim dystansie „FAN”.  Daleszyce, Sandomierz, Nowiny, Sielpia, Zagnańsk, Suchedniów i Kielce. To w tych miejscowościach i ich okolicach odbywała się rywalizacja na  rowerkach. Ogólnie o „Świętokrzyskiej lidze rowerowej” (bo i tak jest nazywana ta seria). Z mojego punktu widzenia to super wyścigi, fajne trasy, świetna organizacja. Przewyższenia może nie powalają ale wiele tras w lesie na wąskich ścieżkach. To jest to co lubię. Na początek Daleszyce. 38 kilometrów w sam raz na pierwszy maraton. Pierwszy chyba w Polsce a na pewno w naszych okolicach więc zjechało się wielu znanych kolarzy nawet z polskiej czołówki. Paula Gorycka czy Żur Monika. 66 miejsce open i 12 w kategorii to spoko wynik jak na początek sezonu, choć w tamtym roku było lepiej. Później długi Sandomierz i ciężkie Nowiny. W nowinach poprawiłem swój czas w porównaniu do poprzedniego roku o 20 minut. W połowie czerwca fajna sprawa – dwudniowa Sielpia. Weekend  z przyjaciółmi kolarskimi w fajnym miejscu nad jeziorem sielpskim (prawie jak nad morzem). A tam  w sobotę jazda indywidualna na czas a w niedzielę maraton. To nowość w kieleckiej lidze. Ale choć wiele kontrowersji na forum odnośnie tej formuły to mnie  pasuje i mam nadzieję że w przyszłym roku to zostanie, bo rodziny też się domagają na spędzenie tak wolnego czasu. Następnie szybki Zagnańsk w którym jeszcze się nie ścigałem. Suchedniów nie był dla mnie łaskawy. Choć po bardzo mocnym początku okazało się że fajnie się jedzie to na ok 20 km defekt (guma w przednim kole). Tak długo zeszło mi naprawienie koła że pomyślałem iz nie mam już najmniejszych szans  na przyzwoity wynik. Więc zjazd na trasę mini i treningowa jazda do mety. Finał w Kielcach fantastyczny. Jak zawsze super trasa (moja ulubiona) i super wynik. Najlepsze miejsce w sezonie 38 open i 8 w kategorii. Optymistyczny wynik na przyszły sezon.  W całej serii w swojej kategorii zająłem 9 miejsce, więc lepiej niż w zeszłym sezonie. Podsumowując, to polubiłem tę imprezę. Podobają mi się trasy po których się ścigamy, jest dobra organizacja i miła „prawie” rodzinna atmosfera. A odnośnie organizacji to rejestracja do wszystkich wyścigów przez Internet a przed pierwszym wyścigiem tylko do odebrania koperta startowa ze wszystkimi potrzebnymi gadżetami. Za każdym razem rejestracja poprzez rejestrację chipa przy wejściu do sektora. Więc bez żadnych kolejek przed wyścigiem, można więc precyzyjnie zaplanować dzień wyścigowy. Dla mnie bomba. Ścigałem się jaszcze w Rzeszowie na „Skandii” . Duża, ogólnopolska impreza i o wiele więcej uczestników. Ale wynik dobry  38 open/9 w kat. Przetarcie przed finałem w Kielcach zdało egzamin.

Z czego jestem najbardziej zadowolony, to z tego że ukończyłem sezon bez kontuzji (choć miałem lekkie kłopoty na początku sezonu), w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Super sprawą jest też to że w końcu zaopatrzyłem się w rower szosowy co daje większe możliwości treningowe.

Co będzie w przyszłym sezonie to czas pokaże ale mam nadzieję że trochę się pościgam, bo sprawia mi to wielką frajdę.

Pozdrawiam –  Borin i do zobaczenia na rowerowych trasach.

21

SKANDIA 2012 – RZESZÓW

To niedzielny wypad z rodzinami, a przy okazji wyścig kolarski. Tak można w skrócie opisać to co wydarzyło się w niedzielę. Po wstępnych ustaleniach gdzie będziemy się ścigać w końcówce sezonu wyszło że Skandia będzie dobrym sprawdzianem formy i dobrym przetarciem przed finałem w Kielcach. Rzeszów niedaleko, trasa w sam raz i oczywiście niedaleko do fajnych Galerii. Mieliśmy tylko nadzieję że w ten dzień nie będzie padał deszcz bo zniszczył by wszystko co fajne. Poranna pobudka, śniadanie, pakowanie i w drogę. Na miejscu standardowa procedura – rejastracja, wjazd w teamowe ciuchy, rozgrzewka i na start. Choć byliśmy 20 min przed startem to i tak wylądowaliśmy na końcu i tak ostatniego sektora. Czekało nas 34 km nie tak trudnej technicznie trasy. Wiedzieliśmy to bo już w Rzeszowie na Skandii byliśmy w 2010 roku. W myślach marzyłem żeby przynajmniej wyrównać wynik z 2010 roku ale tak pięknie to już chyba nie będzie. Bo było wtedy 20 miejsce open i 4 w kategorii. Start z rynku więc wąsko i od razu trzeba się przebijać do przodu po ulicach miasta w prawie otwartym ruchu. niespodzianką dla wszystkich było jak koło Milenium staną przed nami autobus tarasując całkiem nam drogę. Slalom między samochodami i w drogę ale to było trochę niebezpieczne. Pierwszy podjazd bardzo długi i asfaltowy a w ogóle to było wiele asfaltu na trasie. Jazda od zająca do zająca. później trochę terenu lasu i szutrowych ścieżek. Ogólnie rajd bardzo szybki choć do pokonania trochę podjazdów było. Końcówkę jechaliśmy w trójkę dając sobie zmiany ale finisz należał do mnie. Mocno stanąłem na pedały i odstawiłem swoich kompanów. Ogólnie fajny wyścig, bardzo duża impreza. Można tez zobaczyć śmietankę polskiego MTB. A wynik satysfakcjonujący – 38 open i 9 w kategorii. 93 minuty fajnej jazdy. Na pewno jeszcze nie raz tam wrócimy. Aha jechał też z nami MISTRZ POLSKI z dnia poprzedniego. Jacek, bo o nim mowa chyba przez swoją skromność jaszcze się tym nie pochwalił na łamach naszej stronki ale jestem pewien że niebawem coś napisze WIELKIE GRATULACJE i pełen SZACUNEK.
Pozdrawiam. Borin

Cyklokarpaty – Maraton Wierchomla 2012

Cyklokarpaty – Maraton Wierchomla 2012

      Wierchomla –  Muszyna to tutaj stawiłem się do kolejnego startu na szlaku maratonów cyklokarpat. To mój pierwszy start na dystansie Giga. Do przejechania sporo kilometrów ze sporym przewyższeniem.

      Start o godzinie 11.00, machina ruszyła, słoneczko przygrzewało zwiastując nieuchronnie jakąś burzę. Długo nie trzeba było czekać bo po wyjechaniu na Wierchomli szczyt zaczął padać gęsty deszcz. Trasa maratonu zamieniła się w potoki, a okulary powędrowały z nosa do kieszeni bo nie zdawały rezultatu po zachlapaniu błotem.

      Pierwsza pętla szła dobrze chociaż zjazdy były karkołomne, po drodze urwane łańcuchy, pierwsze „gumy”, złamane widelce przednie to pewien standard w tak trudnych warunkach. Dlatego troszkę ostrożniej ale cały czas do przodu. Po około 10 kilometrach zaczął przycinać się łańcuch w moim pojeździe z powodu dużej ilości błota i wody na trasie, ale na pierwszym bufecie przepłukałem go wodą, nasmarowałem i dalej w drogę.

….. i tak przejechałem pierwszą pętlę, tj. 43 km, do przejechania zostało drugie tyle. Moja Żona Kasia zameldowała mi że póki co to jestem na 17 pozycji. Sił czułem dużo w zapasie dlatego trochę przyśpieszyłem, druga pętla szła szybciej jednak w strugach burzy która przeszła nad Runkiem i trzymała aż do samej mety. Na drugiej pętli jechałem bez klocków hamulcowych, a przy hamowaniu dobiegał mnie niemiłosierny łoskot ocierających blach o tarcze. Ostatni zjazd pokonałem dość brawurowo. Na metę dojechałem z pewnym zapasem sił. Ostatecznie znalazłem się na 12 pozycji open, a 5 w swojej kategorii. Jak na pierwszy maraton na dystansie Giga to było całkiem O.K. – polecam ten dystans swoim kolegom.

 

 

Pisał Mariusz Gawlik

Dębica, czerwiec 2012

 

 

Cyklokarpaty – Maraton Strzyżów 2012

Strzyżów 2012 to był kolejny etap zmagania się na trasach maratonów Cyklokarpaty.
Stanęliśmy na starcie w dobrych humorach. Ten maraton frekwencją ze strony naszego klubu nie dopisał. Byliśmy we trójkę: Mariusz Gawlik, Krzysztof Kliś oraz Piotrek Dwojak.
No i start. Tempo startowe oczywiście jak to w Cyklo bywa dość tęgie, wydawać by się mogło że to finisz a nie start. Pierwsze karty rozdane, już widać kto jest czołówka, kto pilnuje środka a kto obstawia tyły no i kto pomyka dla przyjemności, tym ostatnim to czasami zazdroszczę.
Trasa oczywiście odpowiednio przygotowana, stosowne błociaro, kałuże i inne niespodzianki terenowe. O tym żeby się gdzieś zakurzyło za człowiekiem to tylko można pomarzyć w tych cholernych cyklokarpackich maratonach. Ostatnio się zakurzyło ze dwa lata temu w Iwoniczu. Ale to nic podobno w glebie są mikroelementy, które po dostaniu się do przewodu pokarmowego kolarza wzmacniają go.
Początek postanowiłem jechać spokojnie, bo siły trzeba było rozłożyć na dystansie 60 km z przewyższeniem około 1800 m. Pierwszy zjazd dość trudny, trzymałem się dzielnie i zjeżdżałem dość szybko, jednak znalazł się bohater który nie docenił mnie i wyprzedził drastycznie. Oczywiście wsiadłem na koło „Jelenia” i ciachałem za nim. Nagle mój prowadzący przy pełnej prędkości wpadł w poślizg i został przyjęty przez rozlewisko błota robiąc dwa pełne obroty plecami po bagnie. Wyprzedzając rzuciłem okiem na śmiałka, wyglądał jak kuracjusz zażywający w sanatorium kąpieli błotnych. Ciągnąłem dalej.
Miła niespodzianka na trasie, moi wierni kibice: Kasia, Justysia, Michaś no i oczywiście Basia z Jackiem który machnął mi lewą ręką bo prawą miał w temblaku po złamaniu obojczyka. Od Kasi dostałem pić a od Basi kilka stosownych zdjęć, więcej niż reszta przejeżdżających zawodników – dzięki Dziewczyny.
Teraz wjazd do obiecanego parku krajobrazowego a tuż za moim kołem Kamil. Wymiana kilku zdań z Kamilem, takie małe chichi, rozluźnienie, zacząłem mocniej jechać. Przejazd przez skałki w parku dodał mi skrzydeł, to moje ulubione tereny do jazdy, poczułem się jak ryba w wodzie. Im bliżej mety tym lepiej szła jazda. Jednak jeden kolega po fachu przeszedł nagle jak burza obok na całkiem prostym odcinku, czyżbym jednak osłabł?. Myślę: cyborg jaki czy co? Jazda ułana nie trwała długo bo po kilku chwilach całował matkę ziemię a jego kolana wyglądały na porysowane.
Meta za 10 kilometrów tutaj postanowiłem uderzyć, ale skąd te siły na końcu maratonu? Nieważne, szedłem jak trzeba wyprzedzając sześciu zdziwionych jeźdźców. Na metę dojechałem na miejscu 10 w swojej kategorii a 27 w klasyfikacji open. To chyba dobry wynik, byłem szczęśliwy. Powitanie przez Rodzinkę na mecie, całusy uściski, no po to się jeździ!
Po wszystkim usiedliśmy całą ekipą: Jacek, Basia, Krzyś, Piotrek z narzeczoną, Kasia, Justysia, Michaś, Ja, chłopaki z Chemika tuż obok. Pośmiali, pogadali, napili piwka, ciepłe pożegnanko i do zobaczenia na następnym maratonie w Wierchomli…

Pisał Mariusz Gawlik 
Dębica, czerwiec 2012