Miesięczne archiwum: Kwiecień 2013

SPECIALIZED WSÓŁSPORT MTBCROSS MARATON ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA ROWEROWA Daleszyce za nami

21 kwietnia w Daleszycach odbył się pierwszy w tym roku maraton rowerowy, w którym na starcie stanęło 6 zawodników Dębickiego Klubu Kolarskiego „Gryf”. Organizatorzy przygotowali fantastyczne trasy i pomimo długiej zimy udało się przejechać maratony bez śniegu, a za to miejscami z dużymi połaciami błota. Najdłuższa trasa liczyła sobie 71 km i 1460 m przewyższeń. Na tym dystansie ścigało się dwóch naszych zawodników Jacek Piątek z czasem 04:03:47 zajął 36 miejsce open oraz Jacek Ciecieręga z czasem 04:38:00 zakończył maraton na 81 miejscu open. Na tym dystansie startowało 135 zawodników z czego 8 nie udało się ukończyć zawodów.

317468_451008384978714_1721946798_n

Na środkowym dystansie liczącym 42 km i 890 metrów przewyższeń również prezentowało nas dwoje zawodników. Z czasem 02:47:12 na 81 miejscu open zameldował się Marek Nosal, a tuż za nim na 102 miejscu z czasem 02:53:53 Piotr Dwojak. Wszystkich zawodników na tym dystansie wystartowało 300 z czego do mety dojechało 285.

MTBCross Daleszyce-142

Na najmniejszym dystansie Hobby startował Paweł Borowiec i Marek Kliś. Dystans liczył 18 km i 145 metrów przewyższeń. 7 open z czasem 0:42:08 przekroczył linię mety Paweł. Marek finiszował tuż za z czasem 0::45:27 na 11 miejscu. Wszystkich uczestników na tym dystansie było 62 i dwoje do mety nie dotarło.