Dzienne archiwum: 30 maja 2013

Ostatni majowy weekend

W miniony majowy weekend obfitował w starty naszych zawodników. W sobotę reprezentowało nas w Kluszkowcach na serii Cyklokarpaty trzech zawodników. Na najdłuższym dystansie Giga liczącym 88 kilometrów 2650 m przewyższeń i jak się okazało 2 tony błota startował Jacek Piątęk. Tego dnia tej próby podjęło się 31 zawodników z czego czterem nie udało się ukończyć maratonu. Jacek Piątek sklasyfikowany został na 16 miejscu open z czasem 06:19:48 co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w kategorii.

1Na dystansie Mega liczącym 55km i 1580 metrów przewyższeń wystartowało naszych dwóch reprezentantów spośród 136 innych zawodników. Na tym dystansie na metę nie zameldowało się 14 zawodników. Pierwszy z klubowiczów na mecie pojawił się Kamil Bochenek na 31 miejscu Open z czasem 04:04:04.

2

Nasz następny zawodnik Janusz Szeliga dystans pokonał w czasie 04:56:58 co pozwoliło na zajęcie 76 miejsca Open.

3

W niedzielę natomiast zawody z cyklu ligi świętokrzyskiej odbywały się w Nowinach koło Kielc. Jak donoszą kolarskie plotki jest to jeden z trudniejszych w kraju wyścigów i nie na darmo nosi nazwę Niebo – Piekło. Na ten rajd reprezentowało nasz klub czworo zawodników. Tym razem obstawiliśmy tylko najkrótszy i średni dystans.

4

Dystans Fan to 42 km i 1200 metrów przewyższeń. Na tej trasie 3 zawodników rywalizowało z czego na mecie pojawił się najwcześniej Piotr Dwojak zajmując 58 miejsce Open z czasem 02:47:57

5

Kolejne miejsce to Marek Nosal z czasem 02:53:21 co dało 63 lokatę open.

6

Ostatni z naszych zawodników na tym dystansie Krzysztof Kliś pokonał dystans w 03:54:15 zajmując 192 miejsce open na 227 zawodników. Tego maratonu nie udało się ukończyć 8 zawodnikom.

7

Na najmniejszym dystansie startował tegoroczny specialista od dystansu Famili na tej Lidze Paweł Borowiec. Paweł uplasował się tym razem na 5 miejscu open tracąc w kategorii 37 sekund do najniższego stopnia pudła. Wyniki zajmowane w każdym z maratonów pozwoliły na ten moment na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Czas osiągnięty na tym dystansie to 0:58:04. Wszystkich uczestników na tym etapie wystartowało 52 i wszyscy przekroczyli linię mety8