Miesięczne archiwum: Październik 2013

Podsumowanie sezonu 2013

Drugi rok funkcjonowania klubu i pierwszy pełny sezon gdyż w zeszłym roku wystartowaliśmy prawie w połowie roku. Dzięki sponsorom udało się poszerzyć grono zawodników startujących i na ten moment mamy 14 zawodników regularnie startujących w zawodach, w tym dwóch juniorów, a już na przyszły rok zapowiadają się nowe twarze w tym również i kobiety. W tym roku nasi kolarze odnotowali 102 osobostarty w różnego rodzaju zawodach w tym 15 startów w kolarstwie szosowym i 87 w kolarstwie górskim. Na 102 starty naszych zawodników dekorowanych na podium mieliśmy okazję stać 12 razy w tym Jacek Piątek 6 razy, Janusz Szeliga 4 razy oraz Piotr Dwojak i Marek Nosal po razie. Kilkakrotnie niewiele brakowało by nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszej trójce w szczególności w tym roku Jacek Ciecieręga upodobał sobie miejsca czwarte, ale za to będzie co poprawiać w roku przyszłym. Głównymi wyścigami w tym roku w jakich startowaliśmy były Cyklokarpaty i Świętokrzyska Liga Rowerowa. Uzupełnieniem tych startów były uphile oraz wyścigi szosowe.

Największą liczbę startów odnotowaliśmy w Cyklokarpatach – 56 zawodów. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy bardzo dobre 8 miejsce na 190 ekip sklasyfikowanych. W indywidualnej klasyfikacji na koniec sezonu w tym cyklu Janusz Szeliga zajął 3 miejsce w kategorii HM3 wśród 66 sklasyfikowanych zawodników na dystansie Hobby. Inni zawodnicy punktujący na tym samym dystansie to 11 miejsce Marka Klisia w tej samej kategorii. W kategorii najmłodszej HM1 na 76 sklasyfikowanych lokatę 14 zajął Tymoteusz Kliś, natomiast Bartosz Nosal 33. W HM2 mieliśmy w tym roku Krzysztofa Klisia, który ostatecznie zajął 48 miejsce na 189 zawodników. Na dłuższych dystansach Cyklokarpat ścigało się trzech naszych zawodników i tak w kategorii M2Elita Kamil Bochenek uplasował się na 21 pozycji, a Piotr Dwojak 30 na 155 klasyfikowanych kolarzy. Kategoria M4 to już starty Jacka Ciecieręgi i 4 miejsce na 125 startujących. Dystans Giga to już specializacja Jacka Piątka, który w tym roku kończy na 4 miejscu na 25 startujących w kategorii M4, natomiast Mariusz Gawlik plasuje się na 12 pozycji spośród 34 zawodników w kategorii M3.

Drugi pod względem ilości startów to Świętokrzyski wyścig ŚLR, w nim startowaliśmy 28 razy. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem został Paweł Borowiec zajmując 3 miejsce na 25 sklasyfikowanych zawodników z dystansu Famili. Na dystansie Fan klasyfikowany został Marek Nosal na pozycji 14 spośród 68 zawodników kategorii M3. Natomiast Jacek Ciecieręga na dystansie Master ostatecznie klasyfikuje się na pozycji 12 na 25 klasyfikowanych zawodników w kategorii M3. W generalnej klasyfikacji zespołowej DKK Gryf zajmuje 30 pozycję na 128 zespołów.

Pozostałe zawody w jakich braliśmy udział to Roadmaraton gdzie startował Jacek Piątek oraz Arkadiusz Szewczyk oraz uphil, które upodobał sobie Jacek Piątek.

Jako Klub wystartowaliśmy również w I Otwartych Mistrzostwach Dębicy i Klubu w jeździe indywidualnej na czas, które wraz z firmą ChemBud Dębica mieliśmy przyjemność organizować. Pierwszym historycznym Mistrzem Klubu został Jacek Piątek.

Przy okazji podsumowań Klub pragnie podziękować sponsorom, dzięki którym wyniki z roku na rok się poprawiają. Serdeczne DZIĘKUJEMY kierujemy ku firmie BAN-KOR-BET Sp.J. oraz firmie ChemBud Dębica Sp. J., które to wspierają nasze działania już kolejny rok. Serdeczne DZIĘKUJEMY również dla Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA, która dołączyła do nas na początku tego roku i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Serdeczne podziękowania dla obu dębickich gazet „Obserwator Lokalny” i „Wiadomości Dębickich”, które mają dla nas przychylne pióro.

100_1263

1264080_664531326890379_694149462_o

Ostatni wyjazd na MTB Crossmaraton do Kielc

W miniony weekend w Kielcach odbywały się coroczne Targi Rowerowe. Z ostatnim dniem targów połączona została finałowa edycja SPECIALIZED WSÓŁSPORT MTBCROSS MARATON ŚWIĘTOKRZYSKA LIGA ROWEROWA. Jak zawsze organizator przygotował trzy trasy dla wszystkich uczestników. Najmniejsza trasa Mini tego dnia to 26km i 200m przewyższeń, dystans średni to 49km i 700m przewyższeń, natomiast najdłuższy Master to 67km i 1250 metrów w pionie. Skład jakim Dębicki Klub Kolarski Gryf prezentował się w Kielcach to: Janusz Szeliga, Paweł Borowiec, Adam Gawlik oraz Piotr Dwojak na dystansie Mini. Dystans środkowy w tym dniu to start Marka Nosala, natomiast dwoje naszych Jacków, Piątek i Ciecieręga startowała na najdłuższym dystansie. Z siedmiu naszych zawodników kolejnego pecha miał Marek i już na 5 kilometrze zakończył występ rozdzierając oponę. Tego dnia jeszcze czterem innym zawodnikom z tego dystansu nie udało się dokończyć wyścigu natomiast 243 ta sztuka się powiodła. Na dystansie Master tego dnia wystartowało w raz z Jackami 91 kolarzy i dwoje z nich nie ukończyło wyścigu. Jacek Piątek w dniu dzisiejszym kończył maraton na pozycji 37 z czasem 03:52:17 a dwa miejsca z nim zameldował się Jacek Ciecieręga z minuta i czterema sekundami straty do kolegi klubowego. Na dystansie Mini jako pierwszy z klubowiczów zameldował się Piotr Dwojak na 8 miejscu open z czasem 01:08:48 i dwiema minutami straty do zwycięzcy, kolejny nasz zawodnik to Paweł Borowiec 10 open i walczący o dobrą lokatę w całorocznej klasyfikacji generalnej. Jego czas dziś to 01:09:45 i ostatecznie wynik daje 3 miejsce na pudle w klasyfikacji generalnej. Adam Gawlik to kolejny zawodnik. Miejsce 20 z czasem 01:17:28 to dobry prognostyk na przyszłość gdyż Adam to nasz nowy zawodnik. Janusz Szeliga dziś pozycja 22 z 8 sekundową stratą do Adama. Po tych zawodach nasi zawodnicy na ten rok kończą starty i w przyszłym roku z nowymi siłami powalczą o kolejne laury.

_DSC0082

_DSC0983

_DSC0991

_DSC0149

_DSC0262

_DSC0155

_DSC0308