Miesięczne archiwum: Sierpień 2015

Rajd Rowerowy dla młodzieży

W ramach przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym Dębicki Klub Kolarski ,,Gryf” oraz Urząd Miasta Dębica zorganizowali  dla uczniów dębickich gimnazjów i szkół podstawowych RAJD ROWEROWY szlakami Roztoczańskiego Parku Narodowego .  W ciągu czterech dni trwania rajdu dzieci i młodzież miały okazję aktywnie wypoczywać, zwiedzać ciekawe miejsca na Roztoczu oraz uczestniczyć  w  wycieczkach rowerowych i spływie kajakowym . Uczniowie mieli zapewnioną fachową opiekę wychowawczą, codziennie uczestniczyli w realizacji programu profilaktycznego  ,,Jeżdżę-nie piję!” przygotowanego w formie warsztatów oraz gier  i zabaw integracyjnych. Mogli nie tylko ciekawie spędzić czas, ale także poznać się  i wymienić  doświadczeniami w grupie młodzieży o podobnych zainteresowaniach. Ułatwi to w przyszłości kontynuację treningów kolarskich w środowisku lokalnym, a co za tym idzie młodzież będzie miała alternatywę dla negatywnych form spędzania czasu wolnego.

Organizatorzy oraz uczestnicy rajdu składają podziękowania wolontariuszom zaangażowanym w organizację i przebieg Rajdu rowerowego.

a

20150819_113945

20150819_114039

20150819_11413120150819_114156

Cyklokarpaty Dukla

_DSC0919

W niedzielę 16 sierpnia 2015 r., sześciu zawodników DKK Gryf ścigało się na trasach przygotowanych przez MOSiR Dukla. Organizator zadbał, by trasa nie przebiegała zbyt płaskimi i wygodnymi trasami, a pogoda dostarczyła kolejny stopień trudności podnosząc temperaturę do ponad 30 stopni i wraz ze zbliżającą się burzą sporą wilgotność. Mimo wielu bufetów i kurtyn wodnych przejechanie tego maratonu do łatwych nie należało.

Czytaj dalej

MTBCrossMaraton -Zagnańsk 09-08-2015 r.

W niedzielę 9 sierpnia MTBCrossMaraton ponownie zagościł w Gminie Zagnańsk. Piąta edycja Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej wystartowała z Samsonowa z terenu XVII wiecznej huty im. Józefa. To klimatyczne miejsce startu i mety- już od kilku lat gości na swym terenie bikerów MTB. Ta wakacyjna, kojąca zmysły trasa pozwoliła na kontakt z przyrodą. Moc ubitych ścieżek oraz szybkich, niesamowicie kontrastujących z błękitem nieba szutrowych dróg, to obraz tego wyścigu. Nieprzebyte, eteryczne kompleksy leśne z bogatą florą i fauną pełne są wiekowych, wręcz pomnikowych drzew z ponad 1000 letnim dębem ,,Bartek,, na czele. Brama Piekielna przez którą się przejeżdżało, dodawała do rywalizacji odrobinę ,,czarciego chichotu,, – zjadę czy nie??? Fragmenty lasu tzw. ,,oddech puszczy, przyprawiły  niejednego o ,,gęsią skórkę”, a gdy pojawiły się pierwsze odznaki cywilizacji, oznaczało to prawie…. metę :)

brama piekielna

Czytaj dalej

Uphill MTB Beskidy Rakova SK i Istebna PL

W miniony weekend czyli 8- 9.08 odbyły się dwie edycje uphill Mtb Beskidy, w których startował zawodnik DKK Gryf Jacek Piątek.
Wyścigi tego cyklu to bardzo kameralne edycje ze stosunkowo niewielką liczbą startujących, których liczba oscyluje około 100, ale czołówka to zawodnicy którzy zajmują wysokie miejsca w dużo poważniejszych imprezach. W niedzielę, można powiedzieć „stały bywalec”
tego cyklu, wygrał open uphill na Śnieżkę pobijając dotychczasowy rekord wjazdu Marka Galinskiego o 3 min. Spora liczna startujących czeskich zawodników forsuje klimat imprezy, czyniąc ten cykl dość wyjątkowym, a udaje się to tym bardziej, że duża ilość stałych zawodników zna się już bardzo dobrze.11870766_874929369253278_3211333303749905518_n

Czytaj dalej

Bieszczady- edycja Cyklokarpaty Komancza

Niesamowita gościnność i trasy gdzie z wysuszonej ściezki można wpaść po osie w błoto a after party do rana to jedyna w swoim rodzaju edycja wyścigu organizowana przez drużyne Żbik Komańcza.

pod

Dużo by  pisac a i tak nie można oddać atmosfery panującej na tym maratonie.
Jest ona tym bardziej odczuwalna im blizej pozna sie organizatorów
Ale do rzeczy- trasy jak na edycje w Komanczy stosunkowo krótkie bo edycje z przed lat kilku bywały bardzo długie ze sporą ilością przewyższeń
Nikt chyba jednak nie narzekał bo zostało więcej czasu na pobyt w miasteczku zawodów
a tam nie było nudy bo atmosfere podgrzewał nie tylko izotonik a żeby komus słabo nie było
przygotowana była masa smakołyków.

Czytaj dalej

Stara Czasówka Odeszła w przeszłość … będzie nowa :) – zapraszamy do uczestnictwa!

                                               Niedziela 27.09.2015 r. 

III Otwarte Mistrzostwa Dębicy W Jeździe Indywidualnej Na Czas

Długość Trasy: 49,1km

Przewyższenia: 140 metrów

Miejsce startu: Parking Hotelu Millenium

Biuro zawodów będzie czynne od 8:00 do 9:00 w dniu 27 września. Pierwszy zawodnik na trasę wystartuje o godzinie 10:00. Start kolejnych zawodników co 2 minuty.

Start Meta

Trasa:

Czasówka 2014

 

Regulamin na czasówkę

Cel zawodów
1. Popularyzacja kolarstwa oraz aktywnego wypoczynku na rowerach.
2. Wyłonienie najlepszych zawodników.
3. Propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnej rekreacji.
4. Promocja roweru jako środka transportu.
Organizator
Dębicki Klub Kolarski „Gryf”
email: zarząd@dkkgryf.com
Warunki uczestnictwa:
Uczestnikiem zawodów będzie osoba pełnoletnia spełniająca następujące warunki:
1. Dokona zgłoszenia do 21września (liczba miejsc ograniczona) na maila:
zarzad@dkkgryf.com (imię, nazwisko, data urodzenia, adres, telefon)
2. Dokona opłaty startowej w wysokości 25zł do 10 września 2015 lub 30 zł pomiędzy 11  a 21 września. Od 22 września i przed zawodami opłata wynosi 40 zł.Należy podać w tytule przelewu imię i nazwisko zawodnika startującego. W opłacie startowej znajduje się posiłek regeneracyjny. Numer Konta PBSbank 17 8642 1139 2013 3931 4716 0001
3. Wypełni kartę zgłoszenia przed zawodami i zaakceptowanie jej własnym podpisem:
Organizator, wszystkie osoby z nim współpracujące, a także osoby związane z przeprowadzeniem i organizacją wyścigu nie ponoszą odpowiedzialności względem uczestników za szkody osobowe, rzeczowe i majątkowe, które wystąpią przed, w trakcie lub po wyścigu.
Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. Uczestnicy ponoszą odpowiedzialność cywilną i prawną za wszystkie wyrządzone szkody. Przez akceptację niniejszej deklaracji uczestnicy zrzekają się prawa dochodzenia prawnego lub zwrotnego od organizatora lub jego zleceniobiorców w razie wypadku lub szkody związanej z zawodami.
Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że w razie wypadku nie może wnosić żadnych roszczeń w stosunku do organizatora. Uczestnik przyjmuje do wiadomości, że należy przestrzegać zarządzeń służb porządkowych oraz warunków regulaminu, przyjmuje do wiadomości, że trasa zawodów organizowanych przez DKK „Gryf” przebiegają po drogach o nieograniczonym ruchu pojazdów mechanicznych w związku z czym obowiązują przepisy Kodeksu Drogowego, którego zobowiązuje się przestrzegać.
Uczestnik oświadcza, że zapoznał/ła się z zasadami oznakowania tras zawodów oraz znakami
obowiązującymi na trasie, ich interpretacją i zasadami umieszczania. Oświadcza że jest mu znany numer telefoniczny służb ratowniczych.
Zgadzam się z warunkami uczestnictwa i zgłaszam swoje uczestnictwo w ww. zawodach. Swoim podpisem zapewniam, że zapoznałem się z wszystkimi warunkami regulaminu zawodów i
wypełniłem formularz zgłoszeniowy zgodnie z prawdą oraz kompletnie.
4. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie numer startowy, który będzie zobowiązany umieścić z
przodu roweru w widocznym miejscu
5. Zawody mają charakter otwarty. Prawo do startu posiadają osoby, które ukończyły 18lat.
6. Każdego zawodnika obowiązuje jazda w kasku sztywnym. Osoby bez kasku nie będą
dopuszczone do zawodów.
7. Na trasie będą punkty kontrolne. Ominięcie jakiegokolwiek punktu kontrolnego będzie
karane dyskwalifikacją.
8. Podczas zawodów obowiązują następujące klasyfikacje:
• Open (Klasyfikacja o Mistrzostwo Dębicy) dla wszystkich rodzajów
roweru
• MTB (Klasyfikowane są tylko zawodnicy startujący na rowerach MTB, za rower MTB
uważamy rower MTB z oponami o przekroju minimum 1,51 cala, poniżej tej wartości opon rower będzie zaliczony jako szosowy)
• DKK Gryf (Klasyfikacja o Mistrzostwo Klubu dostępna jedynie dla zawodników
posiadających opłaconą składkę członkowską w Klubie)
Za jazdę „na kole”, za motorem lub samochodem kara dyskwalifikacji również na kolejnej imprezie jaką zorganizuje DKK Gryf.