Miesięczne archiwum: Maj 2017

Dare2b – zwyciestwo Piotra

21 Maja w Skrzyszowie odbył sie pierwszy etap Dare2b.Na zawody zjechała sie mocna konkurencja miłośników dwóch kółek .Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników:
Na średnim dystansie Half w kategorii M2 zwyciężył Piotr Dwojak (8 open)

Na dystansie Quarter czyli krótki  Krzysztof Książek po kolizji na ostatnich 50 metrach  zajął 4 miejsce w kategorii M3 (14 open).

Link do wyników    http://my2.raceresult.com/70113/results?lang=pl

Wyścigi z kalendarza PZKol

Dnia 1.04.2017 r. dwóch naszych zawodników startowało w pierwszym wyścigu w sezonie w Tarnogórze koło Leżajska. Trasa była dosyć szybka i interwałowa, bez sekcji technicznych. Na pierwszy ogień poszedł Jakub Kulas – junior młodszy, dla którego wyścig był pierwszą z Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na metę dojechał na dobrym 15 miejscu.
Szymon Kulas – junior, bardzo dobrze rozpoczął wyścig lecz zaraz po starcie przebił oponę i znaczną część rundy musiał biec do boksu technicznego aby zmienić koło. Od tego momentu zaczęła się pogoń z ostatniego miejsca. Co rundę wyprzedzał kolejnych zawodników wjeżdżając na metę na siódmym miejscu przegrywając z trzema zawodnikami na finiszu.

 

  

Tydzień później odbył się pierwszy Puchar Polski XC, oraz EOOM w odległym od Dębicy Białymstoku. Trasa była wymagająca fizycznie jak i technicznie.
Jakub zakończył wyścig na nie do końca zadowalającym 23 miejscu, zaś Szymon na 17 miejscu.

   

 

II edycja Pucharu Polski XC, oraz EOOM odbyła się w Lublinie, dn. 30.04.2017 r. Zawodnicy pokonywali trasę położoną na stoku narciarskim, obfitującą w sztywne podjazdy, które dawały popalić oraz parę dropów. Młodszy z braci ukończył zmagania na 17 miejscu, zgarniając kolejne cenne punkty w EOOM. Starszy (Szymon) wjechał na pierwszą rundę w czołówce, lecz na pierwszym dropie spadł mu łańcuch i znowu do końca wyścigu była gonitwa i nadrabianie strat oraz gonienie kolejnych zawodników. Ostatecznie na kresce pojawił się jako 12 junior, co świadczy o wzrastającej formie z wyścigu na wyścig.

      

Na III edycję Pucharu Polski XC, oraz EOOM wybraliśmy się na Dolny Śląsk, a konkretnie do Wałbrzycha. Po objeździe trasy było już wiadomo, że będzie ciężko. Na trasie znajdowało się dużo sekcji technicznych, m.in. rock garden, różnego rodzaju dropy, pump track, ciężkie zjazdy po korzeniach oraz podjazdy po których nie było ani chwili wytchnienia. Podsumowując jedna z najlepszych tras w Polsce. Z racji, że wyścig miał rangę UCI C2 na starcie pojawiło się dużo osób z zagranicy. Jakub po bardzo dobrej jeździe, pokazał swoją wysoką dyspozycję i wyprzedzając następnych zawodników na kolejnych rundach, metę przekroczył  na 20 pozycji, co dało mu 16 miejsce wśród Polaków. Szymon niestety nie ukończył wyścigu z powodu upadku w którym pękła mu rama, a była w końcu szansa na top 10 wśród juniorów.

 

  

Już na początku czerwca kolejne 2 wyścigi z Pucharu Polski oraz EOOM, obydwa w randze UCI, a jeden w najwyższej po Pucharze Świata pod patronatem Mai Włoszczowskiej.

Chłopakom gratulujemy wyników i liczymy na kolejne, jeszcze lepsze, a trenerowi Markowi serdecznie dziękujemy za dobre przygotowanie.

Cyklokarpaty w Horyńcu Zdrój i 4 razy podium

W sobotę 13 Maja odbyły się 3 zawody z serii Cyklokarpatach. Po raz koleiny znakomicie pojechali nasi zawodnicy,którzy stawali czterokrotnie na podium,a w klasyfikacji drużyn zajęliśmy bardzo wysokie 5 miejsce.

na dystansie Hobby wystartowali:

Jakub Kulas 3 miejsce w HM1, 4 open


Marek Kulas 2 miejsce w HM5, 46 open

Dystans Mega:

Adam Gawlik 3 miejsce w MM3, 11 open


Szymon Kulas 3 miejsce w MM1, 12 open


Gabriel Sowa 16 miejsce w MM4, 59 open


Jacek Ciecieręga po problemach na trasie zajął 18 miejsce w MM4, 62 open


Kamil Bochenek 11 miejsce w MM2, 99 open

Na najdłuższym dystansie Giga wystartowali:

Piotr Dwojak 6 miejsce w GM3, 14 open


Mariusz Gawlik 6 miejsce w GM4, 22 open

Gratulacje!

Bike Atelier MTB Maraton 2017 – Rybnik

Prawie 800 zawodników stanęło na starcie Bike Atelier MTB Maratonu, który 7 maja odbył się w Rybniku. Na najdłuższym dystansie triumfował wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Dariusz Batek. W tegorocznej edycji Maratonu w Rybniku wziął udział jeden z naszych najmłodszych zawodników – Miłosz Panyło – nr startowy: 2594. Ścigał się na dystansie Famili w kategorii M14-15. W kategorii wiekowej zajął 13 miejsce. W kategorii open 23 pozycja z czasem 01:40:17,44. Wielkie gratulacje! Jest to jego debiut w barwach Gryfu.

Klasyk Beskidzki

W ostatniej edycji wyścigu nasz klub reprezentowali:

Jacek Ciecieręga: 107 Open, 21 M3

Gabriel Sowa: 226 Open, 45 M3

Łukasz Kusibab: 246 Open, 53 M1

Wacław Stasiowski: 279 Open, 23 M4

Wszystkich startujących: ponad 380 zawodników.

Cyklokarpaty Przemyśl

W Przemyślu 29.04.2017 odbyła się kolejna edycja Cyklokarpat. Pogoda nie rozpieszczała 
ale kilku naszych zawodników wzięło udział w imprezie.
Dystans Hobby:
Dawid Surdel 61 Open, 21 HM1

 

dawid-przemyśl

Wacław Stasiowski 77 open, 3 HM5

Dystans Mega:

Gabriel Sowa 70 Open, 16 MM4

gab2

Dystans Giga:

Piotr Dwojak 24 Open, 12 GM3

piotrek1

Mariusz Gawlik 31 open, 9 GM4

mariusz2

Zespołowo 8 miejsce.

chłopaki1

Gratulacje. Tak Trzymać!