Impreza Skandia Maraton Lang Team w Krakowie pod Wawelem ogarnęła rekordowo wielkie tłumy miłośników rowerów. Kraków jak zwykle okazał się miejscem wyjątkowym, które przyciąga kolarzy niczym magnes. Rekord frekwencji padł tu przed rokiem (1500 startujących), padł i w tym roku (1800).

-Kolarstwo ma w sobie magię. I to ta magia przyciąga ludzi- małych, dużych, po prostu wszystkich.…-mówił Czesław Lang dyrektor generalny Lang Team. Ta właśnie magia przyciągnęła również niezłomnych Zawodników DKK Gryf Jakuba Rusina, Grzegorza Rusina oraz Wacława Stasiowskiego.

Piękne słońce, wiosenna aura i niezwykła atmosfera kolarskiego święta – tak w skrócie można podsumować drugą w tym roku edycję Skandia Maraton Lang Team.Miasteczko wyścigu powstało na Błoniach Krakowskich. To tam najmłodsi fani rowerów razem z rodzicami bawili się na 9-kilometrowej Paradzie Rodzinnej. Dystans Mini wynosił w Krakowie 20 kilometrów, a jego trasa w większości prowadziła po asfalcie. 58-kilometrowe Medio i 85-kilometrowe Grand Fondo było dużo poważniejszym wyzwaniem z wieloma ścieżkami leśnymi i polnymi, szutrowymi drogami i przewyższeniem sięgającym 1180 metrów.

Nasi Zawodnicy wystartowali na dystansie Mini i Medio i zajęli wspaniałe miejsca biorąc pod uwagę liczbę startujących !!!

I tak na dystansie Mini spośród 618 startujących Wiesław Stasiowski wjechał na metę jako 159 i 27 w kategorii. Natomiast na dystansie Medio na 690 startujących Kuba Rusin zajął genialne 48 miejsce open i uwaga….3 w kategorii, a Grzegorz Rusin uplasował się na 249 pozycji open oraz 53 w kategorii.

Panowie…ogromne brawa :) szczególnie dla Jakuba, tym bardziej że na drugi dzień w Sandomierzu również Nasz Kuba był znakomity. Tak trzymać !!!

Jakub Krakówgrzegorz krakówkuba kraków 3kuba kraków 4