Stowarzyszenie Kolarskie “STAL” Mielec oraz Sklep Rowerowo-Narciarski CYCLO CENTRUM Kolbuszowa-Mielec to organizatorzy drugiej edycji Przełajowego Wyścigu Rowerowego o Pietruszkę, który odbył się 24 maja 2015 r. w Kolbuszowej.

Na starcie pojawili się członkowie DKK „Gryf” w osobach: Jacek Pątek, Jakub Rusin, Grzegorz Rusin oraz Wacław Stasiowski.

pietruszka 1

Celem zawodów była “Promocja zdrowego trybu życia i Popularyzacja Kolarstwa”. W zawodach udział mógł wziąć każdy, kto posiadał sprawny jednoślad i kask. Nie było ograniczenia ani podziału wiekowego, więc na starcie pojawiły  się dzieci jak i osoby starsze pełne energii i kochające ten rodzaj wypoczynku.

Dlaczego zawody są o “pietruszkę”? –To bardzo proste. Ponieważ nie chcemy przyciągać nagrodami czy innymi gadżetami, a chcemy pokazać, że chodzi o radość którą sprawia nam jazda na rowerze – mówił Bartek Ćwik w imieniu organizatorów.

Na całą zróżnicowaną trasę składały się dwie pętle po około 10 km. Były podjazdy, zjazdy, ale też dużo terenu płaskiego. Start był jeden wspólny dla wszystkich.

Wygląda na to, wyścig był  dla naszych Zawodników przysłowiową „bułką z masłem”, ponieważ zajęli świetne miejsca, odpowiednio: Jakub 4, Jacek 5, Grzegorz 13 oraz Wacław 17.

Panowie, gratulujemy !!!!!!

pietruszka 2 pietruszka 3 pietruszka 4 pietruszka 6 pietruszka 7 pietruszka 8 pietruszka 9 pietruszka 10 pietruszka 11 pietruszka 12 pietruszka 13