20 czerwca 2015 r. odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC. Organizatorami przedsięwzięcia byli Wójt Gminy Dębica, Starosta Powiatu Dębickiego, Burmistrz Miasta Dębica, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz my czyli Dębicki Klub Kolarski „Gryf”.

IMG_9140

Kiedy Wójt Gminy Dębica Pan Stanisław Rokosz zwrócił się do naszego Klubu z prośbą o pomoc w zorganizowaniu takiej imprezy, bez wahania uznaliśmy, iż sam pomysł i idea propagowania sportu są doskonałe, a jazda na rowerach to przecież nasza pasja. Dlatego zaangażowaliśmy się w 100 %, aby te I Mistrzostwa były wstępem do kolejnych i następnych, na które już z niecierpliwością czekamy.

W sobotnich zawodach wzięło udział łącznie 27 zawodników dorosłych w wieku od 19 – pow. 45 lat oraz 13 dzieci w wieku od 8-15 lat. Nie jest to może spektakularna liczba, jednak liczymy na to, iż wieść o wspaniałych zawodach, świetnej atmosferze spowoduje, iż następnym razem ta ilość ulegnie zwiększeniu.

Trasa zawodów na stoku w Stobiernej została misternie wyznaczona przez naszych klubowych kolegów w osobach: Gabriel Sowa, Mariusz Gawlik, Marek Nosal oraz Krzysztof Kliś, a gospodarze stoku dołożyli wszelkich starań, aby ją profesjonalnie przygotować czyli opalikować, otaśmować, wykosić trawę.

Również mogliśmy liczyć na sponsorów:

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A, Firma Olimp Laboratories sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ROJAX, Sklep Rowerowy ART-BIKE, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe MOLEX , właściciela marki Coco de mer, Firma Handlowo-Usługowa Wojciech Ochab „Transport Rowerów, Części, Serwis”, Gmina Dębica, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Miasto Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

Wójt Gminy Dębica Pan Stanisław Rokosz dokonał uroczystego otwarcia I Otwartych Mistrzostw Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC.

Na początku odbyły się mini zawody dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych .
W pierwszej kategorii 8-12 lat całe podium zajęli Nasi Klubowi najmłodsi zawodnicy: I miejsce- Barek Nosal, II miejsce Michał Gawlik, a III miejsce Karol Ciecieręga.

Wyniki w kategorii od 13 do 15 lat

I miejsce – Jakub Kulas – DKK GRYF, II miejsce – Marcin Goleń – KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów, III miejsce – Tomasz Kliś – DKK GRYF

Wyniki w kategorii od 16 do 18 lat

I miejsce – Krystian Rynkar – DKK Spartakus, II miejsce – Szymon Kulas – DKK GRYF, III miejsce – Grzegorz Armatyz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów.

Wręczenia nagród dla najmłodszych zawodników dokonali osobiście Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego Mateusz Smoła oraz Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk.

W pierwszych zawodach dla dorosłych zawodnicy mieli do pokonania bardzo trudną i wymagająca trasę. Na pierwszy ogień wystartowało 13 zawodników w grupie wiekowej 19- 30 lat. Niestety aż 5 nie udało się pokonać trasy z różnych przyczyn. Finalnie I miejsce zdobył Krzysztof Gajda w czasie 41:55, II miejsce Sławomir Dziwisz z FIL- BIKE Rzeszów w czasie 43:42, a III miejsce Szymon Brzoza z ESSENTIA VITAE RKK MTB z Majdanu Królewskiego w czasie 44:00. Nasi Zawodnicy w tej kategorii zajęli odpowiednio: IV miejsce Jakub Rusin – VI miejsce Piotr Dwojak i IX miejsce Paweł Ligęska.

W drugiej łączonej konkurencji dla dorosłych wystartowali zawodnicy z grupy B i C czyli od 31 lat i powyżej, łącznie 14 zawodników. Tej rywalizacji nie ukończyło 4 zawodników. A wyniki są następujące – w kategorii 31-45 lat- I miejsce- Maksymilian Gierach- ELZAT BIENIASZ  BIKE TEAM WRD TARNÓW- 36:27, II miejsce- Adam Gawlik- DKK „Gryf” Dębica- 37:24, a III miejsce Sebastian Dziama z Rzeszowa- 37:56. Nasi pozostali klubowi koledzy zajęli odpowiednio: IV miejsce Grzegorz Rusin, VI- Krzysztof Książek oraz VII- marek Kliś.

W kategorii pow. 45 lat– I miejsce- Jacek Ciecieręga- DKK „Gryf” Dębica – 37:34, II miejsce- Marek Kulas- DKK „Gryf” Dębica- 45:44, a III miejsce Wojciech Stasiowski- DKK „Gryf” Dębica- 53:25.

Tak naprawdę wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach należą się OGROMNE gratulacje i gromkie brawa, ponieważ trasa była wyjątkowo trudna i ciężka.

Na całej trasie sędziowie- Marek Nosal- sędzia główny, Mariusz Gawlik, Andrzej Kulas, Jacek Piątek oraz Gabriel Sowa czuwali nad rywalizacją fair play. Nasz Klubowy „Najlepszy Kibic” w osobie Justynki Gawlik również wywiązał się ze swojego zadania rewelacyjnie. Justynka dbała, żeby każdy zawodnik czuł doping, machała pomponami i miłym słowem sprawiała, że chciało się jechać do przodu. Dzięki Justi ;)

 _DSC0966

_DSC0952 _DSC0959 _DSC0962 11063635_1609055979375327_2976541959478452868_n IMG_9327 IMG_9493