Dnia 1.04.2017 r. dwóch naszych zawodników startowało w pierwszym wyścigu w sezonie w Tarnogórze koło Leżajska. Trasa była dosyć szybka i interwałowa, bez sekcji technicznych. Na pierwszy ogień poszedł Jakub Kulas – junior młodszy, dla którego wyścig był pierwszą z Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na metę dojechał na dobrym 15 miejscu.
Szymon Kulas – junior, bardzo dobrze rozpoczął wyścig lecz zaraz po starcie przebił oponę i znaczną część rundy musiał biec do boksu technicznego aby zmienić koło. Od tego momentu zaczęła się pogoń z ostatniego miejsca. Co rundę wyprzedzał kolejnych zawodników wjeżdżając na metę na siódmym miejscu przegrywając z trzema zawodnikami na finiszu.

 

  

Tydzień później odbył się pierwszy Puchar Polski XC, oraz EOOM w odległym od Dębicy Białymstoku. Trasa była wymagająca fizycznie jak i technicznie.
Jakub zakończył wyścig na nie do końca zadowalającym 23 miejscu, zaś Szymon na 17 miejscu.

   

 

II edycja Pucharu Polski XC, oraz EOOM odbyła się w Lublinie, dn. 30.04.2017 r. Zawodnicy pokonywali trasę położoną na stoku narciarskim, obfitującą w sztywne podjazdy, które dawały popalić oraz parę dropów. Młodszy z braci ukończył zmagania na 17 miejscu, zgarniając kolejne cenne punkty w EOOM. Starszy (Szymon) wjechał na pierwszą rundę w czołówce, lecz na pierwszym dropie spadł mu łańcuch i znowu do końca wyścigu była gonitwa i nadrabianie strat oraz gonienie kolejnych zawodników. Ostatecznie na kresce pojawił się jako 12 junior, co świadczy o wzrastającej formie z wyścigu na wyścig.

      

Na III edycję Pucharu Polski XC, oraz EOOM wybraliśmy się na Dolny Śląsk, a konkretnie do Wałbrzycha. Po objeździe trasy było już wiadomo, że będzie ciężko. Na trasie znajdowało się dużo sekcji technicznych, m.in. rock garden, różnego rodzaju dropy, pump track, ciężkie zjazdy po korzeniach oraz podjazdy po których nie było ani chwili wytchnienia. Podsumowując jedna z najlepszych tras w Polsce. Z racji, że wyścig miał rangę UCI C2 na starcie pojawiło się dużo osób z zagranicy. Jakub po bardzo dobrej jeździe, pokazał swoją wysoką dyspozycję i wyprzedzając następnych zawodników na kolejnych rundach, metę przekroczył  na 20 pozycji, co dało mu 16 miejsce wśród Polaków. Szymon niestety nie ukończył wyścigu z powodu upadku w którym pękła mu rama, a była w końcu szansa na top 10 wśród juniorów.

 

  

Już na początku czerwca kolejne 2 wyścigi z Pucharu Polski oraz EOOM, obydwa w randze UCI, a jeden w najwyższej po Pucharze Świata pod patronatem Mai Włoszczowskiej.

Chłopakom gratulujemy wyników i liczymy na kolejne, jeszcze lepsze, a trenerowi Markowi serdecznie dziękujemy za dobre przygotowanie.