Za nami weekend z pierwszym Pucharem Polski w MTB XC w Białymstoku. W tym roku to już walka o punkty UCI i międzynarodowa obsada w najważniejszych kategoriach. Na starcie nie zabrakło również i Naszych zawodników.
W Elicie ścigał się Szymon Kulas, który pomimo wylosowania przedostatniej pozycji na starcie już w połowie okrążenia pokazał wielką moc przesuwając się o 12 pozycji. Niestety życie pokazało, że silna noga to nie najważniejsza rzecz i przegrał z własnym zdrowiem. Ból pleców nie pozwolił na dokończenie zawodów.
W kategorii Junior Jakub Kulas również prezentował super formę, ale niestety tez tylko na pierwszym okrążeniu. Po świetnym starcie i uplasowaniu się na czwartej pozycji rower odmówił posłuszeństwa.
W kategorii Junior Młodszy zadebiutował Bartosz Nosal. Losowanie pozycji startowej uplasowało go w środku stawki i tak też utrzymywała się pozycja do połowy drugiego okrążenia, gdzie po wywrotce ze zblokowanym amortyzatorem bez bidonu dotarł do strefy zmian. Wyścig dalej kontynuował ale już motywacja spadła i do mety dociera bez dubla ale na 50 pozycji, co przekłada się również na brak punktów.
Dodatkowo w kategorii Masters II wystartował trener Teamowy Marek Nosal, żeby zasmakować jazdy również w jazdy w XC. Pomimo debiutu w Pucharze Polski jako jedyny zawodnik przywozi punkty za dziesiąte miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulacje i powodzenia w kolejnych startach.

Marek
Szymek
Trener mentalny Kuba z chłopakami