Drugi Puchar Polski w MTB XC za naszymi zawodnikami. Pierwszego maja w Żukowie 10 km od Gdańska odbyła się kolejna edycja. Na starcie jak zawsze 3 naszych zawodników + 1 Masters oraz jak zawsze na posterunku (Bufecie) nasz dyrektor sportowy Jakub Chmiel. Zawody rozpoczęły się wcześnie rano – od godziny 9 startowali Mastersi gdzie w kategorii Masters II Marek Nosal kończy wyścig na 20 miejscu i 1 punkt wędruje do koszyczka, Następny startował o 11 godzinie Bartosz Nosal. Brak punktów ustawia wszystkich naszych zawodników na końcu stawki. Bartosz przebija się w połowie wyścigu do połowy stawki i pierwsze punkty już prawie w zasięgu ręki, ale standardowe dwie wywrotki plasują go na 38 pozycji. Punktów tym razem również brak ale doświadczenie zebrane. O godzinie 14 start naszych kolejnych zawodników i tak w juniorze Jakub Kulas do przejechania 5 okrążeń, a Szymon Kulas w elicie 8 okrążeń. Jakub z ostatniej linii okrążenie po okrążeniu przebija się o kolejne pozycje do przodu i po bardzo dobrej jeździe ostatecznie 9 lokata. W wyścigu Elity Szymon również z powodu braku punktów dostaje ostatnią linię startową i od początku wyścigu narzuca mocne tempo. Po pierwszym okrążeniu 17 lokata, po kolejnym dwa miejsca w górę, po kolejnym odrabia kolejną pozycję, Ostatecznie 13 lokata w Elicie i 9 w U23. W zasięgu była możliwość przeskoczenia o jeszcze jedną pozycję, ale ból w plecach zwalnia naszego zawodnika na tyle by tylko dowieść punkty do następnego ustawienia na linii startowej w Wałbrzychu. Wyścig można ocenić bardzo wysoko w skali trudności i najważniejsze, że wszyscy nasi zawodnicy kończą bez poważnych kontuzji. Dodać należy znakomitą postawę Jakub Chmiela na bufecie, bo to jego osoba czuwała nad dystrybucja wody :)

Bartek
Kuba Kulas
Szymek Kulas
Marek Nosal – autor wpisu