Kolejny Puchar Polski MTB XC z naszymi zawodnikami. Tym razem padło na wyścig w Wałbrzychu. Jako, że trasa jest bardzo wymagająca i do zdobycia punkty UCI obsada pojawiła się międzynarodowa. Warunki na trasie również podniosły poprzeczkę trudności po całotygodniowych opadach. Zawody sobotnie za to przywitały ładnym słoneczkiem ale chyba nie dla Naszego trenera Marka Nosal startującego w kategorii Masters 2, gdyż na starcie po przejechaniu 100 metrów „kapeć” w tylnym kole zakończył dzisiejszy start.
Kolejnym wyścigiem z udziałem Naszego zawodnika była kategoria Junior młodszy, którą prezentował Bartosz Nosal. Końcowa lokata 26 miejsce nie zadowalała Bartka, ale patrząc przez pryzmat startów w Pucharach Polski z każdymi zawodami duży krok do przodu, po Białymstoku – 50 pozycja, Żukowie 38 pozycja i teraz 26 to kroczek w przód.
W kategorii starszej- Junior prezentował nas Jakub Kulas. Po świetnym starcie i jeździe w czołowej grupie skurcze i wywrotka przesuwają Jakuba w tył stawki, a padający deszcz po rannym wypogodzeniu z każdym okrążeniem utrudnia podjazdy wszystkim zawodnikom do tego stopnia , że stromsze podjazdy trzeba podbiegać. Końcowy wynik to 18 pozycja i dodatkowe punkty wędrują na stan konta.
W Elicie w bardzo wysoko obstawione stawce z mistrzem Polski Bartłomiejem Wawakiem oraz zawodnikiem Kross Racing Team Sergio Mantecon, który notabene wygrywa ten wyścig wystartował Szymon Kulas. Deszczowa pogoda pozwoliła Szymonowi na 25 pozycję w Elicie i 15 w U23

Gratulacje dla wszystkich startujących i podziękowania za pomoc na bufetach jak zawsze dla Jakuba Chmiela :)

Bartek na starcie
Marek na starcie
Bartek na kamykach :)
Szymek w akcji
Walka Kuby