Kolejna odsłona Świętokrzyskiej Ligii za nami

W pierwszym wrześniowym weekendzie kolejny start odnotowali nasi 4 zawodnicy w MTB Cross Maraton. Tym razem padło na malowniczo położony Sobków. Tym razem na trasie dystansu Family mieliśmy dwoje naszych zawodników. Do pokonania mieli 76 zawodników jak również 22 kilometry trasy z 246 metrami wspinaczki. Jednemu z konkurentów nie udało  się dojechać do mety, natomiast dzisiejszego dnia szybszy okazał się nasz zawodnik Janusz Szeliga i z czasem 01:14:10 zajął 6 miejsce open i pierwsze w kategorii.

100_1045Niecałe 2 minut za Januszem finiszował nasz kolejny zawodnik Paweł Borowiec. Czas 01:16:00 pozwolił na zajęcie 7 lokaty open i awansu w klasyfikacji generalnej  cyklu na 5 miejsce

100_1025Na kolejnym dystansie Fan liczącym 52 km i 700 metrów przewyższeń startował wraz 193 zawodnikami Marek Nosal. Trzech zawodników nie ukończyło tego rajdu i o mało co nasz zawodnik również nie ukończyłby go, gdyż na 11 km zerwał łańcuch i uszkodził przednią przerzutkę. Pomimo problemów Marek Nosal ukończył wyścig i z czasem 02:58:48 zameldował się na 104 pozycji open. Pomimo gorszego startu udało się awansować w klasyfikacji generalnej z 24 pozycji na 12.100_1028Na najdłuższym dystansie startował Jacek Ciecieręga. Do pokonania miał 78 kilometrów w poziomie i prawie jeden w pionie. Na tej trasie wystartowało 70 zawodników z czego metę przekroczyło dziś 61 osób. Jacek zameldował się dziś na 44 pozycji.