W związku z budową autostrady na odcinku skrzyżowanie Żyraków, Straszęcin, Dębica – a Góra Motyczna pojawiły się światła, zatem aby ominąć feralny odcinek postanowiliśmy poprowadzić trasę obok Resteuracji Campari i obrucić trasę o 180 stopni.

Dla wyjaśnienia delikatnie opiszę trasę poniżej mapka, natomiast oznakowanie będzie na asfalcie strzałki malowane sprayem.

Start spod Karczmy Rzym jedziemy do skrzyżowania Straszęcin- Żyraków. Tu odbijamy w prawo na Żyraków i po około 200-300metrach skręcamy w lewo na podjazd pod Górę Motyczną przez „wieś”. Po podjechaniu do szczytu skręcamy w lewo i po około 200 metrach w prawo już na drogę, którą mieliśmy jechać. Za główną drogą jedziemy do skrzyżowania w Wiewiórce Zasów – Róża. Tu skręcamy w prawo na Zasów i za głowną drogą jedziemy w kierunku Radomyśla przez Dąbie i Zdzierzec. W Zdziarcu skręcamy w prawo na drogę główną pomiędzy Tarnowem a Radomyślem. Tą drogą do rynku w Radomyślu i tam w prawo na Rudę. Teraz za główną drogą prosto do Przecaławia i w Przecałwiu w prawo na Korzeniów Bobrową i Żyraków i cały czas prosto aż do skrętu na Dębicę na znanej nam krzyżówce ze Straszęcinem. Tu do mostu koło karczmy Rzym gdzie kończymy czasówkę.

Mapa IJna C