DSC_1371

 

W miniony weekend w Daleszycach odbył się pierwszy tegoroczny marton MTB serii Świętokrzyskiej Ligii Rowerowe MTB Cross Maraton. Pomimo chłodnego dnia sporo naszych zawodników wystartowało w tych zawodach. Najliczniejszą grupę stanowił dystans Famili liczący 19 km i 166 m przewyższeń.

2014-04-13_daleszyce_profil_family

 

Na tej trasie nasi zawodnicy radzili sobie doskonale co potwierdzają wyniki. Na 131 osób startujących pierwszy do mety dociera nasz zawodnik Paweł Ligęska wygrywając w swojej kategorii jak również Open. Drugi na mecie tego dnia również nasz zawodnik Jakub Rusin. Drugie miejsce Open i pierwsze miejsce w kategorii Junior daje obiecujące nadzieje na dalsze starty. 7 open i 3 w kategorii dziś to Piotr Dwojak z niewielką stratą do zwycięzców ale i z perturbacjami na trasie. Kolejny nasz zawodnik to Janusz Szeliga. 19 miejsce open daje dziś Januszowi 2 lokatę na pudle w swojej kategorii. Kolejna osoba w open to Adam Gawlik. Miejsce 29 i 5 w swojej kategorii. W kategorii dzieci startował Bartosz Nosal zajmując 68 miejsce open i 6 w kategorii. Kolejne miejsce open to 99 pozycja Urszuli Dwojak i 4 miejsce w kategorii.

Dystans fan tego dnia to 45km i 800 m przewyższeń.

2014-04-13_daleszyce_profil_fan

 

Rekordowa ilość zawodników, bo aż 390 na tym dystansie z czego 9 nie udało się dokończyć wyścigu. Udało się to naszemu kolejnemu Zawodnikowi Jackowi Ciecierędze pomimo udziału w małej kraksie i spotkaniu roweru z drzewem na początku wyścigu, pomimo odwróconych klamkomanetek hamulca dociera do mety na 73 pozycji Open i 15 w swojej kategorii.

DSC_0278

 

Najdłuższy dystans Master to 73km i 1355 m przewyższeń

2014-04-13_daleszyce_profil_master

 

Zawodników startujących 128. Nie ukończyło 6 z nich. Specjalista od długich dystansów z naszego Klubu Jacek Piątek dziś na wysokiej pozycji 31 Open i 6 w Kategorii.

P4134713