Mój Rower

 

Przedstawiamy kilka wcześniej obiecanych, przydatnych preparatów w dobrej cenie. Osoby zainteresowane proszę o e-mail na adres: zarzad@dkkgryf.com – członkowie naszego Klubu mają preferencyjne ceny zakupu.  Jeśli potrzebujecie porady co, gdzie zastosować, proszę o zapytanie. CRC posiada ponad setkę produktów i prawie zawsze można znaleźć coś odpowiedniego. Specjalnie nie piszę nic o smarach do łańcuchów. Tutaj chyba każdy z Was ma swoje ulubione i przetestowane produkty.

CRC ECO FOAM CLEANER – Pianka czyszcząca

Wydajny, niepalny, wolno schnący środek czyszczący na bazie wody, odpowiedni do usuwania ciężkich zanieczyszczeń. Stabilna, nie pozostawiająca śladów formuła pianki zapewnia długi kontakt z zanieczyszczeniami, szczególnie na pionowych powierzchniach. Po aplikacji delikatnie spłukać wodą. Nie ma potrzeby mycia ciśnieniowego, podczas którego woda i zabrudzenia mogą dostawać się do łożysk. Łatwo biodegradowalny. Zawiera inhibitor korozji. Delikatny – nie powoduje uszkodzeń lakierów i elementów z tworzyw sztucznych. Świetnie czyści łańcuchy, kasety i ramy rowerowe. Należy używać miękkich szczotek i /lub gąbki. Cena jest znacznie niższa od powszechnie reklamowanych pianek do czyszczenia rowerów. Polecam (stosuję już 3 sezony).

 

 

 

 

 

BRAKLEEN PRO – Czyszczenie tarcz, klocków hamulcowych oraz obręczy (V-Brake)

Mocny i szybkoschnący środek czyszczący do hamulców. Główne cechy:

  • Wiele aktywnych składników
  • Skutecznie usuwa płyn hamulcowy, smar i olej
  • Zmniejsza piszczenie z hamulców tarczowych
  • Bezpieczny na wszystkich metalowych powierzchniach, nie plami
  • Łatwa w obsłudze technologia natrysku 360 °
  • Nie niszczy opon
  • Bardzo wydajny
  • Można czyścić odzież oraz wiele innych rzeczy ze smaru i oleju. Nawet zaolejoną kostkę brukową ;)
  • Wystarczy spryskać. Nie trzeba przecierać.

 

 

 

3-36 – Chyba najpopularniejszy środek firmy CRC (lepszy niż WD-40)

 

Krótkotrwały inhibitor korozji. Ochrona wewnętrzna do 6 miesięcy.

Uniwersalny inhibitor korozji o właściwościach hydrofobowych i smarujących.Tworzy cienki, prawie niewidoczny i długotrwały film ochronny przed wodą i tlenem. Wyjątkowe właściwości penetracyjne, dzięki czemu produkt działa nawet w najmniejszych porach i pęknięciach. 

CRC 3-36 chroni części metalowe przed korozją, gdy są przechowywane w pomieszczeniu. Zaleca się spryskać tym środkiem wszelkie elementy stalowe, które zamierzamy przechowywać a nie ma sensu kąpać ich w smarze. Dobrze się sprawdza jako środek czyszczący i smarujący widelec po każdym wypadzie w teren. Można stosować do wszelkich robót warsztatowych jako: lekki odrdzewiacz, wspomaganie przy wierceniu i gwintowaniu, odplamianie (spryskać plamę ze smaru, poczekać i wyprać zanim wyschnie) i w wielu innych pracach. Nie polecam smarować łańcucha, chyba, że na jego przechowanie.

 

 

 

SUPER ADHESIVE GREASE – Smar, którego nie wymyje woda (nawet pod ciśnieniem)

Smar o wysokiej przyczepności. Bardzo dobrze przylega do metalowych powierzchni. Nie zostanie zmyty, jest odporny na wilgoć i brud. Ma doskonałe właściwości antykorozyjne.

Szczególnie polecany do łożysk i wianków. Nie niszczy plastików. Jest przezroczysty i nie skapuje nawet w upalne dni. Jeśli zaistnieje potrzeba wyczyszczenia elementów z tego smaru, najlepiej jest spryskać wszystko środkiem 3-36, który ten smar rozpuści i ułatwi jego usunięcie. Dostępny w tubce 100g oraz w kartuszu 400g.